Creative SB Tactic 3D Alpha - nienaturalny dźwiękiem

Witam.

Mam problem z moimi słuchawkami, mianowicie gdy wkładam je do portu jack, dźwięk jest strasznie zniekształcony, jakby pod wodą, w filmach słychać otoczenie zaś dialogi prawie w ogóle, w piosenkach jest tak samo, jedynie podłączenie jacka do połowy gniazda coś daje, ale słychać, że nie jest to taka jakość jakby się podłączyło całego jacka. I tu moje pytanie, co może być przyczyną? Jeszcze wczoraj grały dobrze, nie było żadnych problemów, dzisiaj podłączyłem je do komputera i proszę… Czy taka usterka kwalifikuje się na gwarancję?

Hej,

:arrow: Próbowałeś podłączyć słuchawki do innego sprzętu? Efekt jest taki sam?

:arrow: Próbowałeś nieco docisnąć jacka w złączu karty dźwiękowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Słuchawki działają tak samo źle na wszystkich sprzętach.

Czyli, serwis.

Hej,

A jeśli poruszasz kablem bądź wtyczką jack, to czasami pojawia się poprawny dźwięk? Jeśli tak, to wtyk bądź kabel ma gdzieś przebicie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdy włożę cały mini jack do gniazda to kręcenie nim ani poruszanie kablem nic nie daje, jedynie jak włożę do połowy ale wtedy mam mono. Obawiam się, że to coś z mini jackiem bo jack od mikrofonu działa sprawnie.

I teraz nie wiem co zrobić. Słuchawki kupiłem na Allegro w styczniu tego roku, na stronie aukcji, z której kupiłem te słuchawki jest napisane, że Gwarancja producenta 12 miesięcy, i nie wiem czy mam teraz zgłosić się z gwarancją a raczej fakturą VAT bo tylko taką dostałem do tego sprzedawcy (sklepu internetowego) na Allegro czy zgłosić się bezpośrednio do Creative?

Hej,

Wszystko na to wskazuje. Porównaj sobie jeden i drugi jack - może widać jakieś uszkodzenie. Nie pękł któryś z pierścieni izolujących?

Z gwarancją to najlepiej na samym początku zapytać sprzedawcy, bo to na 99% do niego powinny trafić słuchawki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jack wygląda bardzo dobrze, w takim razie napiszę do sprzedawcy. Dziękuję za pomoc.

Słuchawki wróciły z serwisu, wszystko śmiga.