Creative SB Tactic 3D Alpha - nienaturalny dźwiękiem

(Deadlyblonde) #1

Witam.

Mam problem z moimi słuchawkami, mianowicie gdy wkładam je do portu jack, dźwięk jest strasznie zniekształcony, jakby pod wodą, w filmach słychać otoczenie zaś dialogi prawie w ogóle, w piosenkach jest tak samo, jedynie podłączenie jacka do połowy gniazda coś daje, ale słychać, że nie jest to taka jakość jakby się podłączyło całego jacka. I tu moje pytanie, co może być przyczyną? Jeszcze wczoraj grały dobrze, nie było żadnych problemów, dzisiaj podłączyłem je do komputera i proszę... Czy taka usterka kwalifikuje się na gwarancję?

(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Próbowałeś podłączyć słuchawki do innego sprzętu? Efekt jest taki sam?

:arrow: Próbowałeś nieco docisnąć jacka w złączu karty dźwiękowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Deadlyblonde) #3

Słuchawki działają tak samo źle na wszystkich sprzętach.

(JNJN) #4

Czyli, serwis.

(Dimatheus) #5

Hej,

A jeśli poruszasz kablem bądź wtyczką jack, to czasami pojawia się poprawny dźwięk? Jeśli tak, to wtyk bądź kabel ma gdzieś przebicie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Deadlyblonde) #6

Gdy włożę cały mini jack do gniazda to kręcenie nim ani poruszanie kablem nic nie daje, jedynie jak włożę do połowy ale wtedy mam mono. Obawiam się, że to coś z mini jackiem bo jack od mikrofonu działa sprawnie.

I teraz nie wiem co zrobić. Słuchawki kupiłem na Allegro w styczniu tego roku, na stronie aukcji, z której kupiłem te słuchawki jest napisane, że Gwarancja producenta 12 miesięcy, i nie wiem czy mam teraz zgłosić się z gwarancją a raczej fakturą VAT bo tylko taką dostałem do tego sprzedawcy (sklepu internetowego) na Allegro czy zgłosić się bezpośrednio do Creative?

(Dimatheus) #7

Hej,

Wszystko na to wskazuje. Porównaj sobie jeden i drugi jack - może widać jakieś uszkodzenie. Nie pękł któryś z pierścieni izolujących?

Z gwarancją to najlepiej na samym początku zapytać sprzedawcy, bo to na 99% do niego powinny trafić słuchawki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Deadlyblonde) #8

Jack wygląda bardzo dobrze, w takim razie napiszę do sprzedawcy. Dziękuję za pomoc.

Słuchawki wróciły z serwisu, wszystko śmiga.