Creative Sound Blaster Audigy 2 czy SE

Witam! Zastanawiam się nad zakupem karty dźwiękowej. Znalazłem 2 pozycje: Creative Sound Blaster Audigy 2 lub Creative Sound Blaster Audigy SE. Którą kartę wybrać? Domyślam się, że ta 1. jest znacznie lepsza, ale czy dla zwykłego śmiertelnika jeśli chodzi o dźwięk są zauważalne jakiekolwiek różnice? NIe chcę wydać dużo pieniędzy na sprzęt, a specjalistą w tej dziedzinie nie jestem i nie muszę mieć perfekcyjnego hardware. Jakie są różnice? Czy w ogóle dostrzegalne dla zwykłego ucha?

Jeśli jesteś graczem wybor jest jeden, audigy 2, miedzy innymi, że w przeciwieństwie do SE posiada sprzętowy Eax 4.0, audigy SE oferuje Eax w wersji 3.0 i tylko programowy (duża różnica w grach i do tego SE bardziej obciąża CPU).

Co do jakości dzwięku na głośnikach za 100-150 zl czy na podłączonej wierzy nie zauważysz różnicy, jednakże myśle, że warto dolożyc i kupić Audigy 2, jest to zakup na długie lata :wink:

Dzięki za radę :wink: Jeszcze jedno pytanie: Karty wyposażone są w system CMSS (Audigy 2 w CMSS 3D) Z tego co się orientuję jest to system przetwarzający dźwięk stereo na system 7.1. Proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję: Dla przykładu w Windowsie, czy w grach, programach w których zastosowano system stero zawsze będę miał 7.1 (w moim przypadku 5.1) tak?

Audigy 2 posiada CMSS oraz CMSS2, osobiście nie korzystam z tej opcji, ponieważ komputer mam podłączony pod wierze ale myślę, że zadziała to właśnie tak jak napisałeś, podobnie jak efekty EAX które modyfikują dzwięk zarówno z wmp czy winampa jak i z gier.

No to już ostatnia prośba, pytanie :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/item239025906_sound_blaster_audigy_2_nowe_gwarancja_najtaniej.html

Brać?

Osobiście ja bym brał :lol: Cena dobra

Już mam :wink: Okazało się, że gościu mieszka w bydgoszczy, moim rodzinnym miescie, wiec towar mialem praktycznie od razu.

Czy poleciacie jakieś aplikacje do karty? Bo wiem, że jakieś Creative ma, ale nie orientuje sie co warto sciafgac, a czego nie…