Creative Sound Blaster Audigy SE - Prosze o opinie

Witam, w najbliższym czasie mam zamiar dokupić sobie karte muzyczną, mianowicie SB Audigy SE. Naczytałem się w internecie wielu opinii na jej temat, jednak dalej nie wiem czy to rzeczywiście dobra karta… Jedni mówia że super!! duper, inni ze beznadzieja i wyrzucenie pieniędzy w błoto… i że lepsze od niej sa integry. Obecnie mam głośniki jak w opisie poniżej. Prosze o jak najwiecej opinii, szczególnie tych którzy posiadają tę karte. :wink: I jeszcze jedno wyczytałem też 2 dziwne opinie hmm JEDNA: “karta super, dźwięk extra po prostu miód, a na dodatek ONA ODCIĄŻĄ PROCESOR” DRUGA:“karta dobra ale… :confused: zauważyłem ze znacznie OBCIĄŻA procesor u mnie procek działa teraz o 20% wolniej … nie polecam…” więc jak to w końcu jest? Bardzo prosze o opinie.

Dziękuje

Karta dźwiękowa odciąża całkowicie procesor główny.

Hardwarowe przyśpieszenie dźwiękowe.

Sprzętowy EAX.

Krystaliczny dźwięk.

Przetworniki 24Bitowe.

Rożnicę są takie że zintegrowane karty nie mają tego co napisałem powyżej.

Sam posiadam tą kartę i jestem 100% zadowolony.

Oczywiście jak masz więcej pieniędzy dobrym wyborem jest seria X-fi

Potwierdzam i również polecam tą kartę :slight_smile:

Ale z X-fi to tylko od Gamera w górę a to już koszty od 250zł w górę.

poza tym, że na tych głośnikach, co ma kolega, to ani ja, ani nikt z was nie odczuły najmniejszej różnicy między SB Audigy SE a X-FI to się z wami mogę zgodzić :slight_smile:

A może zastanów się nad SB Audigy LS :?: ma dobre wyjście cyfrowe - po zmianie sprzętu wystarczy podłączyć dobry wzmacniacz pod cyfrówke i masz dźwięk jak marzenie :slight_smile: sam tak jade razem z VSX-916 i jest git. a karta niewiele droższa…

Proszę uprzejmie o dalsze opinie xD

ja też mam i polecam :slight_smile: dźwięk lepszy niż na integrze no i można sobie posłuchać głośno muzyki (na integrze przy 2/3 głośności dźwięk był bee)

no proszę jeszcze o jakieś opinie, bo kurcze czytałem różne jak juz napisalem w temacie opinie na jej temat na necie i mimo wszystko dalej mam dylemat :-x

kupuj i się nie zastanawiaj :slight_smile:

jedyny minus tej karty jak dla mnie to bardzo utrudnione podłączenie front panelu z obudowy (ale korzystając z opisów zrobiłem sobie taki prowizoryczny przewodzik do podłączenia samych słuchawek - narazie działa)

OK Dzięki a jeszcze ktoś może wystawić opinie xD…

Jeśli do Audigy dokupisz dobre głośniki to część twoich zbiorów mp3 poleci do kosza :stuck_out_tongue:

NIBY CZEMU???:stuck_out_tongue: kurde ktoś jeszcze!!!

Dlatego że sound blaster pokaże ci jakie naprawdę miałeś mp3 lichej jakości. Karta ma 24bitowe przetworniki które dokładnie odzwierciedlają krystaliczną jakość utworów i po zmianie z integry (16bit) na (24bit) może się okazać jaką miałeś fatalną kompresje tych utworów.