Creative Sound Blaster Live 5.1- sterownik nie wykrywa karty

Witam!

Dostałem od znajomego tego Creativa, pilnie potrzebowałem karty, lecz niestety nie mogę zainstalować żadnych sterowników ponieważ nie “czyta” karty.

Mam Windowsa 7 64bit.

Prosiłbym o szybką pomoc, z góry dziękuję.

Pozdrawiam

sterowniki-creative-sound-blaster-live-t523134.html

http://www.windows7.pl/forum/index.php/ … 058.0.html

http://iv.pl/images/35730224581627221932.png

Może trzeba ją jakoś włączyć w BIOSie? Spróbuję ją przepiąć do innego slotu jeszcze… ale nie wiem.

Zmień slot PCI na inny.

A jesteś pewien, że karta sprawna?

Odinstaluj oprogramowanie obecnej karty muzycznej, zrób czystkę w systemie. Jak masz kartę zintegrowaną WYŁĄCZ ją w biosie i dopiero się baw.

Co do sprawności karty - nie jestem pewien. Zmieniłem slot PCI, wyłączyłem zintegrowaną w BIOSIE, czystka w systemie również zrobiona. Nadal wyskakuje ten sam błąd, spróbuję ją podpiąć do innego kompa, ale to dopiero jutro bo dziś już nie dam rady… Jeżeli ktoś wie:

Mam mikser Reloop RMX20 BlackFire - podczas gry jeden kanał gdy line fader jest na 100% (suwak dosunięty do samej góry - funkcja if reverse wyłączona) słychać bardzo cicho - gain 5, master 5, cue level 5. To jakoś udało się ominąć i mam teraz problem taki: podczas robienia przejścia z drugiego kanału, mimo wyciszonych bassów itd… nadal słychać (Linefader również na 0, if reverse - wyłączone). I teraz takie pytanie, czy zepsuty jest mikser czy moja karta dźwiękowa? Dodam, że gram na rozdzielaczu na jacka bo czarne wejście w karcie również nie działa - na przednim wejściu jest to samo.

Spróbuj innych sterów, odmian tej karty było trochę, jak pamiętam powinna mieć na laminacie dodatkowe numery (model numer). Jak znajdziesz napisz.

SB0220 numer modelu. Sprawdzałem SlimDriverem i nie wykrywa w ogóle karty.

Więc trzeba szukać steru konkretnie do tego modelu i win7 64. Może być problem ze sterami.

http://www.mikiziko.fora.pl/poradniki,3 … t,815.html

http://iv.pl/images/88663518778180680043.jpg

Tak wygląda karta w menadżerze urządzeń, kX nadal nie wykrywa… Szukałem innych sterowników - żadne nie działają…

Podaj Identyfikatory sprzętu (zakładka Szczegóły, kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).

Dodane 03.09.2013 (Wt) 15:44

Sprawdź http://forums.creative.com/showthread.php?t=698996

Jak się nie mylę to ściągałem te sterowniki, ale spróbuję jeszcze je sprawdzić.

To nie jest karta dźwiękowa,

To jest sterownik ACPI (płyta Asus?).

Czy karta jest na pewno sprawna?

Przeczyść port PCI.

W Menadżerze urządzeń wejdź w Widok i zaznacz Pokaż ukryte urządzenia, sprawdź czy jest karta dźwiękowa lub jakieś nierozpoznane urządzenie.

Praktycznie te karty skończyły żywot na systemie XP. Użytkownicy piszą, że można je zmusić do pracy na nowszych systemach, ale 32 bitowych, z 64 jest problem, ale szukaj i próbuj.

Kartę udało się w końcu zainstalować ale zamiast dźwięku jest “charczenie/piszczenie” i praktycznie co chwile wywala Bluescreen.

Mam starego Soundblastera live! i działa bez problemu na nowym windows 8 64 bit. Oczywiście trzeba użyć alternatywnych sterowników, ja używam KX.

Ok, zainstalowałem KX i w Menadżerze Urządzeń karta nie jest przypisana do kontrolerów dźwięku. Podłączone słuchawki do niej też nie działają.