Creative Sound Blaster X-Fi pod Vistą business

Witam, otóż mam problem z pogodzeniem Karty Dźwiękowej X-Fi fatality z systemem Vista Business 32bit. Komputer staje zaraz po zniknięciu paska uruchamiania się systemu. Problem oczywiście nie pojawia się gdy karta nie jest włożona lub uruchamiam xpeka. Z włożoną kartą mogę jedynie obejrzeć tryb awaryjny visty. Instalowałem już najnowsze sterowniki od Creativa dla tego systemu jak i dla płyty(Gigabyte GA-M55plus-S3G rev.1) próby zmiany slotów również nic nie dają. Czy jest jakakolwiek szansa na uruchomienie tego systemu? Czy lepiej darować sobie i pozostać przy XP?

Kiedyś na początku miałem podobny problem z Creative Extreme Music, najnowsze sterowniki nie podziałały jak w Twoim przypadku. Ktoś mi wtedy powiedział aby poszukać starszych wersji i spróbować, tak zrobiłem i działało. Wtedy tylko czekałem na porządne stery od Creativa… nie wiem czy pomoże ale warto spróbować. Jak to nie pomoże to może póki co powrót do XP

szukałem tych starszych sterowników ale niestety nie udało mi się ich znaleźć, czy mógłbyś podać link do strony na której je znalazłeś?

no! nareszcie problem się rozwiązał. Wystarczyło zainstalowac updatey do visty i wszystko działa pięknie i ładnie :slight_smile: