Creative Sound Blaster X-Fi pod Vistą business

(Dyingtoliv) #1

Witam, otóż mam problem z pogodzeniem Karty Dźwiękowej X-Fi fatality z systemem Vista Business 32bit. Komputer staje zaraz po zniknięciu paska uruchamiania się systemu. Problem oczywiście nie pojawia się gdy karta nie jest włożona lub uruchamiam xpeka. Z włożoną kartą mogę jedynie obejrzeć tryb awaryjny visty. Instalowałem już najnowsze sterowniki od Creativa dla tego systemu jak i dla płyty(Gigabyte GA-M55plus-S3G rev.1) próby zmiany slotów również nic nie dają. Czy jest jakakolwiek szansa na uruchomienie tego systemu? Czy lepiej darować sobie i pozostać przy XP?

(Zspzg) #2

Kiedyś na początku miałem podobny problem z Creative Extreme Music, najnowsze sterowniki nie podziałały jak w Twoim przypadku. Ktoś mi wtedy powiedział aby poszukać starszych wersji i spróbować, tak zrobiłem i działało. Wtedy tylko czekałem na porządne stery od Creativa... nie wiem czy pomoże ale warto spróbować. Jak to nie pomoże to może póki co powrót do XP

(Dyingtoliv) #3

szukałem tych starszych sterowników ale niestety nie udało mi się ich znaleźć, czy mógłbyś podać link do strony na której je znalazłeś?

(Dyingtoliv) #4

no! nareszcie problem się rozwiązał. Wystarczyło zainstalowac updatey do visty i wszystko działa pięknie i ładnie :slight_smile: