Creative sound blaster x-fi surround 5.1 pro nie działa pokretło

Witam! 

Posiadam karte dzwiękową creative sound blaster x-fi surround 5.1 pro i kupiłem nowy komputer ,gdy instaluje do niej  sterownik ze strony Creative wszystko działa oprucz pokretła dodam ,że na starym komputerze gdy instaluje ten sam sterownik wszystko działa tylko że w menadzerze urządzeń dostawca sterownika na starym komputerze zminia sie na creative a na nowym dalej jest microsoft przy próbie

ręcznego zminienia dostaje taki komunikat :

 

 

 

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

No to jeśli na starym systemie, sprzęt działa OK, to zostaje zabawa ze sterownikami do nowego systemu, może jakieś alternatywne?

 

I nie ważne co jest napisane, sprzęt ma działać poprawnie.

 

A dokładny model tej karty SB…

 

Do 8 i 8,1 spróbuj tych sterów - wybierz do swojego modelu.

 

http://support.creative.com/kb/showarticle.aspx?sid=61105

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (SB1095) do wszystkich systemów jest ten sam sterownik instalowałem go niedziała na nowym komputerze a na starym działa a na obu zinstalowany ten sam system 

 

Komunikat po zainstalowniu sterowników i prubie wejścia a audio control panel 

 

Odinstalować dokładnie to oprogramowanie i inne oprogramowanie kart muzycznych, czyszczenie systemu np:Ccleanreem,restart.

 

Trzeba najpierw wyłączyć w biosie kartę  muzyczną zintegrowaną jak masz ?

 

Wgrać stery do płyty głównej.

 

Uaktualnić system do najnowszego z Windows Update.

 

I dopiero instalować ster jako Administrator.

Sterowniki od płyty zinstalowane Windows Update wszystko zainstlowane . Karta zintegrowane jest pytanie jak to może nazywać sie w biosie Controlel Audio coś takiego mam

 

Może być, jak wyłączysz w biosie z menadżera w kontrolery dźwięku wideo i gier zniknie karta zintegrowana.

W menadzerze urządzeń mam coś takiego wyłaczenie audio controler nic nie dało niebyło dzwięku wtedy wogóle 

 

AMD to kontroler audio HDMI.

 

Ale urządzenie zgodne …  x 2  to kontroler zintegrowany audio, czyli karta nie włączona w biosie.

 

Ale SB powinien działać niezależnie od kontrolera zintegrowanego audio.

 

SB jest zainstalowany poprawnie.

SB jest zainstalowny z WU i niedziała pokretło i panel kontrolny i niema żadnych ustawin sterownik Microsoft po instalacji sterownika creative ten komunikat co wyżej a na innym komputerze po instalacji sterwonika creative wszystko zaczeło działać wien nie jest poprawnie

Nikt nie potrafi rozwiązać mojego problemu 

 

No to zrób aktualizację oprogramowania z Creative.

 

Z poziomu menadźera PPM na SB i odinstaluj sprzęt łącznie ze sterami.

 

Ster oryginał rozpakowany (jeśli był spakowany), PPM na setupie i uruchom program instalacyjny jako Administrator.

 

Nie masz czasem oryginalnego oprogramowania na CD do karty? spróbuj z niego.

 

I jak na innym kompie i takim samym systemie działa, więc musi działać?

 

Wszystko masz napisane.

Robiłem tak: Odinstalowłem z Menadźera i zainstalowałem z iso płytki ,którą znalazłem w internecie i dalej to samo ,a program AIDA64 pokazuje Creative w urządzeniach USB a nie w kartach dzwiękowych. W kartach dzwiękowych jest tylko to AMD Audio wyłączałem w biosie i znikło z Menadzera AMD, ale dalej to samo recznie próbowałem sterownik  Creative przez menadźer i też ten komunikat że ta operacja wymaga interakcyjnej stacji z systemem windows.

 

No na innym działa a na tym nowym nie wszystko robiłem tak sam na drugim komputerze po instalacji z pliku sterowni ze strony Creative odrazu wszystko dziłało bez żadnych kombinacji.

A tam…

 

Sprawdź ten sterownik i jak sprzet sprawny musi działać - zmień gniazdo USB, jak masz 2.0, to tam podepnij - wcześniej zrób porządek po tych sterach w systemie.

 

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&catName=Sound%20Blaster&subCatID=208&prodID=20055&prodName=Sound%20Blaster%20X-Fi%20Surround%205.1%20Pro&bTopTwenty=1&VARSET=prodfaq:PRODFAQ_20055,VARSET=CategoryID:208#

Ten sterownik z tego linku co podałeś instalowałem no obu komputerach na jednym dziła na drugim nie próbowałem w USB 2.0 i w 3.0. odinstalowywałem je z panelu odinstaluj lub zmień programy.

A tak przy okazji to dzięki za chęć do pomocy jesteś jedynym użytkownikiem który chociaż prubuje pomuc.

No to zostaje pytanie do pomocy technicznej Creative.

gdzie moge takie pytanie zadać ? morzesz podać link ?

No przecież wszystko masz podane? przy produkcie i sterowniku.

 

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&catName=Sound%20Blaster&subCatID=208&prodID=20055&prodName=Sound%20Blaster%20X-Fi%20Surround%205.1%20Pro&bTopTwenty=1&VARSET=prodfaq:PRODFAQ_20055,VARSET=CategoryID:208#

 

Edit:

 

Opcja kontakt.

Napisałem do supportu Creative dostałem wiadomoścz że prawdopodobnie przyczyna problemu jest program antywirusowy Esetnod32 i nie pomorze jago wyłączeni tylko calkowita deinstalacja pózniej sterowniki Creative i z powrotem istalacja antywirusa faktycznie pomogło. 

Stary, ratujesz mi życie tą informacją. Od 3 godzin kombinuję dlaczego nie działa mi pokrętło głośności i pilot, okazało się, że to przez mojego NODa. Wielkie dzięki!

dokładnie , miałem to samo, nod jakby blokował działanie karty