Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1-problem z dzwiekiem

Witam, pożyczyłem od brata głośniki Logitech X-530 (których nie używa, w wynajmowanym domu niema gdzie ich zainstalować) i kartę USB Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1. Przeszukałem całe Google i nic nie znalazłem rozsądnego co by mi rozwiązało problem więc piszę.

Podłączyłem wszystko do komputera jak trzeba i dźwięk leci tylko przez głośniki przednie (prawy i lewy), ewentualnie przez basowy. Instalowałem najnowsze oraz beta sterowniki karty dzwiękowej (płyty niema brat ponieważ chyba zgubił przez kilkakrotne przeprowadzki) i nadal jest to, samo dźwięk leci tylko przednimi głośnikami. W właściwościach karty dźwiękowej mam tylko jeden regulator głośności, a chyba powinno ich być więcej (na zdjęciu o co mi chodzi).

4458b55884e823ab357520b8131cfd2b3057_min.png

Nie chodzi mi o muzykę z winampa tylko o dźwięk z gier, w grze powinien być dźwięk 5.1 (w ustawieniach gry tak wybrałem) i nic. Również w programie który doszedł po zainstalowaniu sterowników wybrałem 5.1 i nic dalej.

cae23fa21ad6dae946007f80a15418fc18293_min.png

By być pewny, przepoiłem kable (tylko przy karcie dźwiękowej) na rożne sposoby, raz tyknie jako przednie, raz centralny jako przednie i dźwięk leci tymi co są ustawione jako przednie czyli głośniki nie są popsute.

Czy wie ktoś co możne być przyczyną takiego problemu?

Dodam, że posiadam Windows 8 64bity (był razem z moim lapkiem i nie chcę go zmieniać).

P.s.

Przepraszam za ewentualne błędy w pisowni.

A sterowniki do karty zainstalowałeś?

odpowiem ci cytatem mojego postu

Zapytałam, bo zmyliły mnie scriny domyślnych ustawień windowsa :stuck_out_tongue: Creative ma własny desing okna ustawień. Nie masz w panelu sterowania ustawień do tej karty? Osobno w formie ikonki. Ew gdzieś w programach.

Witaj.

Tu znajdziesz sterowniki do Win8 64 bit.

http://support.creative.com/downloads/w … e=0#type_0

Jakich głośników używasz ?

Jeśli problem nie zniknie stawiam na kartę.

Pozdrawiam

KP

coś trzeba dodatkowego pobrać może, jak tak to co??

z tąd pobierałem sterowniki i nic, sprawdzę jutro na starym kompie z WinXP, kiedyś działała.

Pod driverami które podałam znajduje się informacja

Poszukaj tego Creative Audio Control Panel , pewnie jest w programach.

Mam program o takiej nazwie i nic :frowning:

No cóż… to był link bezpośrednio pod opisem karty. KX Drivers też odpadają, bo tej karty nie supportują, a szkoda, bo są dużo lepsze od Creativowskich :confused: Musi Ci wystarczyć w takim razie 2.1. Niestety.

A wejdź w ustawienia 3d sound, ostania zakładka i pokaż co tam masz.

No, widziałem, że jest nowszy model “Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 w wersji profesjonalnej” i może stery się do tego pobierają i nie są kompatybilne :frowning:

Może kupię jakąś tanią kartę 5.1 na USB na Allegro ale musiała by mieć wyjście optyczne 5.1 (do mojego kina w salonie) ale to jest rozmowa na inny temat.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc.