Creative T6100 - grają tylko 2 głośniki

Witam,

posiadam głośniki Creative T6100 i kartę dźwiękowa sound blaster x-fi surround 5.1 pro. Mam problem z tym, że grają tylko dwa głośniki. Gdy podłącze czarny kabel do szarego złącza a zielony do zielonego, grają dwa tylne. Gdy zamienię te dwa kable grają dwa przednie. Kiedy podłączę czerwony kabel głośniki(te który nie grają) dziwnie buczą. Zainstalowałem 2 różne sterowniki do karty, ale nic nie pomaga.Przeszukałem forum - też nic.Wiecie co mogę jeszcze zrobić?

Hej,

Przede wszystkim głośniki podłączamy z tyłu karty, a nie z boku. Boczne porty to odpowiednio złącze słuchawkowe, wejście liniowe i wejście mikrofonowe. Głośniki podepnij do tylnych złącz - prawy i lewy do przeplotki wpiętej do chinch, tylne do czarnego złącza, a subwoofer z głośnikiem centralnym do złącza pomarańczowego. W programie Entertainment Console w ustawieniach głośników zmień konfigurację na 5.1, a dodatkowo - jeśli to konieczne - w THX TruStudio Pro dodaj efekt Surround.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki wielkie za wyprowadzenie mnie z błędu przy podpinaniu kabli. Musze dorwać gdzieś ten chinch i mam nadzieję, że będzie działać.

Pozdrawiam

Dodane 16.11.2013 (So) 11:40

Cześć,

podłączyłem głośniki z tyłu karty i zacząłem instalować THX truestudio. Gdzieś w połowie instalowania głośniki przestały grać i koniec. Odinstalowałem program i nic. Wiecie co mogło się stać?

Hej,

:arrow: A nie grają Ci żadne głośniki czy tylko część?

:arrow: Skąd program, o którym piszesz i do czego zamierzasz go używać?

Pozdrawiam,

Dimatheus