Creative T6100 nie działają ,karta zintegrowana

Kupiłem dzisiaj głośniki Creative T6100 i po podłączeniu ich do komputera i ustawieniu w windowsie i sterownikach dźwięku opcji 5.1, głośniki nie wydają żadnego dźwięku. Od startu systemu poprzez odtworzenie filmów i muzyki, aż po zakończenie pracy komputera, głośniki nie wydają żadnego dźwięku. Jestem prawie pewien, że zestaw jest podłączony jak należy (kabelki podłączone pod kolor). Posiadam jedynie zintegrowaną kartę dźwięku, ale z tego co wyczytałem te głośniki działają na zintegrowanych kartach dźwięku. Komputera nie rozkręcę, bo jest jeszcze na gwarancji. Rady dotyczące kupna karty dźwięku raczej odpadają. Proszę więc o pomoc w prawidłowym podłączeniu i ustawieniu zestawu w komputerze i systemie. Pozdrawiam!

ps. Głuchy jeszcze nie jestem :smiley: :smiley: :smiley: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

A więć zacznijmy od tego czy próbowałeś innych podłączeń?( nie pod kolor, kolor zgadza się raczej wtedy gdy i karta i głośniki są tej samej firmy).

Ściągnij Everest’a ,wejdź w multimedia i powiedz jaką masz dźwiękówkę.

Wejdź w panel sterowania->dźwięki i urządzenia audio->przy głośnośc urządzenia wybierz zaawansowane->opcje i zaznacz sterowniki zaawansowane->pod ustawieniem głośności powinny pokazać się przyciski ‘zaawansowane’->klikasz i zobacz czy nie ma tam opcji wymiany gniazda mikrofonu i słuchawek na głośniki tylne i subwoofer.

Jeśli nic nie będzie to można jeszcze spróbować instalacji najnowszych sterów pod tą zintegrowaną.

Jeśli nadal nie pójdzie zostaje chyba tylko kupno dźwiękówki.

A podłączyłeś ty je w ogóle pod zasilanie ? Jakby co, nie byłbyś pierwszym tutaj, który tego nie zrobił icon_lol.gif

Co do prądu… głośnik którym reguluje się głośność był za słabo podpięty pod subwoofer i dlatego głośniki nie działały. Teraz głośniki działają… ale tylko dwa przednie. Na teście działają wszystkie głośniki, ale podczas odtwarzania filmów bądź muzyki działają tylko dwa przednie.

Ściągnąłem Evaresta, dźwiękówka to: SigmaTel STAC9227X @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] Typ: PCI

W przycisk “Sterowniki zaawansowane” wejść nie mogę bo jest nieaktywny (szary).

Wiem, że te głośniki potrafią normalnie działać na karcie zintegrowanej w związku z czym proszę o dalsze podpowiedzi, wskazówki etc.

Ps. Zmieniałem podłączenie kabli i przy każdej zmianie działają inne głośniki: raz przednie innym razem tylne, a jeszcze inaczej głośnik centralny.

Na jakim teście?

Co do dźwięku to jeśli słuchasz mp3 to raczej 5.1 nie usłyuszysz bo mp3 jest formatem okrojonym(między innymi pozbawionym dźwięku przestrzennego).

Sprawdź na jakimś filmie dvd, bądź grze obsługującej dźwięk przestrzenny.

Test w oprogramowaniu dźwiękówki. Sprawdzałem na filmie DVD i nadal działają tylko dwa głośniki. U mojego kumpla mp3 na podobnych głośnikach z kartą zintegrowaną są odtwarzane na wszystkich głośnikach. Wykonałem test ponownie i zauważyłem, że głośniki są przestawione (gdy test pokazuje mi, że np. powinien grać głośnik prawy tylny, w realu odzywa się subwoofer. Proszę o wszelkie wskazówki, które przychodzą wam do głowy.

Spróbuję zainstalować aktualizację oprogramowania dźwięku i podam efekt.

Pozamieniaj wtyczki w dźwiękówce(kolejność zmieniaj i sprawdzaj jak dźwięk się spisuje).

Pomogła aktualizacja oprogramowania dźwiękówki. Grają wszystkie głośniki na mp3 i na filmach. Dzięki za pomoc. Po raz kolejny powtarzam, że jest to najlepsze forum na którym można znaleźć pomoc. Pozdrawiam!

Ps. To dla tych, którzy szukają rozwiązania problemu dotyczącego tych głośników: przestawienie kabli niezależnie od koloru pomaga w ustawieniu głośników w kolejności brzmienia. Można to sprawdzić za pomocą testu, który można znaleźć w podstawowym oprogramowaniu muzyki, chyba już teraz w większości nowych komputerów.