Creative T6100 + Sound Blaster Audigy SE = problem

Zainstalowałem te sterowniki i jest problem :expressionless: .Nie wykrywa mi żądnego urządzenia(wcześniej odinstalowałem stery do SoundBlastera).We 'Właściwości:Dźwięki i urządzenia audio/Sprzęt i gdy kliknę na to Realtec AC’97 widnieje tajemniczy błąd - “Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)”

I co to??? :expressionless:

Dodam ż epo sprawdzeniu w Everscie widnieje tak jakby urządzenie VIA AC’97 Audio Controler.Czy to jest to samo co Ty posiadasz?

Loookash89 , posiadasz kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy SE (96kHz, 24-bity), a przesiadasz się na zintegrowanego Realteka AC’97 ?

Jeżeli masz problem z dźwiękiem przestrzennym (5.1) na filmach DivX, a bardzo Ci na tym zależy, to może rozejrzyj się w Twojej okolicy za wypożyczalnią filmów DVD - to naprawdę grosze za wypożyczenie jednego filmu (u mnie np. 3 zł. za film na 3 doby). A jakość obrazu i dźwięku filmu DVD w porównaniu z filmami DivX jest miażdżąca.

Skoro piszesz, że problem z dźwiękiem przestrzennym występuje tylko na DivX-ach, to odpuść to sobie. Wykorzystuj system 5.1 do słuchania muzyki, gier, a w przypadku filmów, albo STERO na DivX-ach, albo zacznij wypożyczać filmy DVD w wypożyczalni :stuck_out_tongue:

Nawet, jeżeli dźwięk 5.1 działałby Ci poprawnie na filmach DivX, to i tak w żadnym stopniu nie dorastałby on do pięt dźwiękowi 5.1 Dolby Digital filmu DVD.

No tak,wiadomą sprawą jest że Creative’a nie ma co porównywać ze zintegrowaną.Tyle że on sprawia mi same kłopoty.Zapomniałem jeszcze dodać że gdy grają głośniki co jakiś czas zaczynają jakoś dziwnie charczeć i muszę albo zastopować muzykę na chwile albo wyłączyć głośniki i włączyć jeszcze raz.Poza tym włączyłem CoD’a 2 i spodziewałem się dźwięku we wszystkich głośnikach.A tu kuku.Brak w centralu i tylnych.

Ktoś wie co jaki i gdzie poustawiać/poinstalować żeby wszystko grało jak należy :?:

P.S. Po prostu nie mogę z nerwów wytrzymać jak coś nie chodzi mi w kompie jak powinno :evil:

A sprawdzałeś w ustawieniach dźwięku w grze ? Tam powinno ustawiać się, jaki system dźwiękowy życzysz sobie w grze.

Może to wina głośników, a nie karty dźwiękowej ?

Jeżeli masz taką możliwość, to podłącz inne, obojętnie jakie głośniki, np. STEREO i sprawdź, czy charczenie dalej występuje.

Witam ja również mam problem z Creative T6100, tyle że w moim wypadku dźwięku ani razu nie usłyszałem … Według mnie głośniki do Subwoofera są dobrze podłączone Centralny do “Center”, do “Front Right” przedni z innym wejściem niż pozostałe. Do “Front Left” tak samo wyglądający tyle ze z gniazdem takim jak tylne, natomiast tylne podłączone dowolnie do dwóch dolnych wejść “Rear Right” i “Rear Left”. Zasilanie podpięte i tu zaczyna się problem, ponieważ nie wiem czy ja coś wykonuję źle, czy może uszkodzony jest zestaw, który zakupiłem. Tak więc są 3 kable pomarańczowy, zielony i czarny w komputerze mam również 3 wejścia tyle, że pomarańczowe (przy którym to widnieje znaczek mikrofonu), zielony i niebieski (podana kolejność odpowiada poziomemu układowi wejść patrząc od lewej strony). Po podłączeniu dowolnego kabla w dowolne wejście w tych gniazdach pojawia się zapytanie (Menedżer Realtek HD Audio) o to które urządzenie zostało podłączone: wejście liniowe, wejście mikrofonu, słuchawki, wyjście na głośnik przedni, wyjście na głośnik tylny, wyjście na głośnik centralny/Subwoofer, wyjście bocznego głośnika. Cały czas jestem w przekonaniu, że pomarańczowy to centralny/Subwoofer i jest połączany do gniazda o tym samym kolorze, zielony to przednie głośniki i podłączam do zielonego wejścia, natomiast czarny do niebieskiego ostatniego, gdzie podpisuje to jako głośniki tylne. Oczywiście opcja wybrana w programie to “6CH Głośnik”.Włączam teledysk w programie Allplayer (nie wiem ma to jakiekolwiek znaczenie), odpalam przy przednim głośniku głos (chodzi mi o to pokrętło :stuck_out_tongue: ) i nie ma dźwięku … nawet szumu … Proszę o pomoc i wyjaśnienie czy ja coś robie nie tak, czy może mój sprzęt jest uszkodzony, albo nie mam czegoś zainstalowanego (Direct X 9b na pewno mam zainstalowany).

Problem częściowo rozwiązał nowy zasilacz,chociaż podejrzewam że procek też ma coś do tego…

Chciałbym nieco odświeżyć temat.

Nurtuje mnie mianowicie sprawa czasowego charczenia(przy filmach co jakiś czas(5-15 minut a trwa ok 5-20 sekund) i rzadziej przy muzyce).Dźwięk normalnie słychać ale dodaje takie charczenie do tego :|.Sprawdzałem na Moich Creative’ach a później na słuchawkach Sennheiser’a HD202 podpiętych pod Moją Audigy SE i wygląda jakby była to wina dźwiękówki, tylko nie wiem dokładnie czego i dlaczego tak się dzieje.

A dość uciążliwe jest oglądanie filmów z tym problemem aktywnym :confused:

Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli ktoś będzie wiedział jak Ci pomóc, z pewnością podzieli się z Tobą swoim pomysłem lub wiedzą.

Cytowany post - kasuję.

No więc?Ma ktoś jakiś pomysł?