Creative Video Blaster Webcam 5 - problem z uruchomieniem

Witam

Mam zainstalowany Windows 7 Professional PL w wersji 32 bitowej i chciałem do niej podłączyć moją kamerkę, którą dotychczas bez problemu używałem pod Windows XP. Mam kamerkę internetową Creative Video Blaster WebCam 5 i za żadne skarby nie mogę jej uruchomić pod Windows 7 :(. Pobrałem sobie sterowniki z tej strony i niestety nie ma pod Windows 7 sterowników. Czy jest jakiś sposób, aby zmusić Windows 7 Professional do współpracy z tą kamerką? Może jest gdzieś jakiś uniwersalny sterownik do kamerek internetowych? Czy może jednak jedyną rzeczą, która mi pozostaje to kupno nowej?

Pozdrawiam

Tomek

Moja bardzo stara kamera Creative, która ma dobre 5 lat została bez problemu rozpoznana pod Windows 7 jako “dual usb camera” i działa spokojnie zarówno z Windows Live Messenger jak i Skype. Moim zdaniem więc nie musisz szukać do niej sterowników, gdyż system powinien sam znaleźć do niej właściwe sterowniki. Gdyby jednak z jakichś przyczyn system nie mógł znaleźć do niej właściwych sterowników to zainstaluj te pod Windows XP. Powinny pasować bez problemu, ewentualnie pomocny może być tryb zgodności

Zainstaluj sterowniki XP-kowskie,podłącz kamerę,uruchom aktualizacje automatyczne,powinien się pobrać Camera Provider…

Właśnie próbowałem już tryb zgodności i cały czas Windows 7 wywala błędy :(.

Dodane poniedziałek, 25 stycznia 2010, 16:04

Plik instalacyjny sterowniki uruchomiłem według zgodności Windows XP Service Pack 2 i nie wywaliło żadnych błędów. Niestety przy próbie podłączenia kamerki dalej system jej nie rozpoznaje :(. Jakieś inne pomysły?