Creative X-Fi fatality - brak dzwięku

Więc zacznijmy od rozwinięcia tematu:

Kupiłem kartę creative x-fi xtreme gamer fatality. Umieściłem w slocie PCI, zainstalowałem sterowniki z dołączonej płyty dla windows vista (mam wersję ultimate x64). Oczywiście restart kompa, i pełna degustacja - brak dzwięku - ale to nic, troche informacji z google i okazało się, że trzeba dokonać aktualizacji sterowników. Odpaliłem więc creative software update - i pobrałem wszystkie uaktualnienia oznaczone jako krytyczne. Instalacja, ponowny restart kompa, i wszystko działa, karta śmiga, dzwięk i wszystkie funkcje sprawdzone. Po nacieszeniu się kompa wyłączyłem, w celu zajęcia się innimi sprawami, po jakimś czasie uruchamiam i niespodzianka, ponowny brak dzwięku. hmm… restart, może coś nie zaskoczyło, i tu przy wyłączaniu error (mignoł przez ułamek sekundy brak jakiejś biblioteki - jednak przy kolejnym uruchomieniu by sprawdzić czy problem się powtórzy już się to nie pojawiło). Co nie zmienia faktu, że dzwięku nadal nie ma.

Czego próbowałem:

  • reinstalacja sterowników, wraz z aktualizacjami (także zciąganymi na nowo - na wszelki wypadek)

  • wyłączenie wbudowanego realteka (zarówno w menagerze urządzeń jak i z poziomu biosu)

  • sprawdziłem wszystkie porty PCI (za każdym razem system widzi kartę poprawnie, bez żadnych błędów i w odpowiednim porcie)

  • sprawdziłem czy przypadkiem może sprzęt nagłaśniający nie padł, jednak na realteku działa bez problemu. (nawet bez sterowników urządzenia - które wcześniej usunołem)

I na koniec o dziwo przy odtwarzaniu muzyki i na włączonej konsoli Audio creation mode, widać, żę karta daje dzwięk, jednak nie słychać - jakby karta nie dawała dzwięku na wyjście.

MB to EVGA nForce 650i (aby uprzedzić pytania)

wrzuć zrzut ekranu z menadżera urządzeń (rozwinięta gałąź multimedia) oraz ustawień urządzeń audio (panel sterownia), jaki system głośników ?? stereo, 5+1 ?? karta nowa, używana?? odinstaluj całe oprogramowanie + pobierz najnowsze ze strony creative 2 link :

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … +vista+x64

na koniec skontaktuj się z pomocą techniczną creative.

Karta jest używana, jednak na windows XP działała bezproblemu.

Głośniki 2.1 podłączane wg załączonych do karty folderów “quick start” do jacka line-out 1

testowałem też na 2 parach słuchawek 1) creative Fatal1ty 800 gaming headset, praz jakichś 2) omega “jakaśtam” lekkie do skypa.

wszystko milczy.

teraz screeny po koleji:

45f6516f0d95fb67m.jpg

ebb309599b3b11c1m.jpg

a31da55d593f0f70m.jpg - oraz screen z autoupdate

a jakiś menadżer (soft) jest ?? menadżer ustawień audio creative… ?? zrób fotki :>

Wszsytko po ostatniej reinstalacji i update chodzi na ustawieniach deflaut.

sprawdź może masz włączonego sp/dif’a, dzwoń do pomocy technicznej creative.

znalazłem tylko 2 zakładki odnośnie optycznych wejsc wyjść

b8b6c8f7503d252am.jpg

3c63672f8419c6a4m.jpg

Dodane 06.05.2009 (Śr) 19:44

Uwaga rozwiązanie okazało się kompletnie nieprzewidywalne :stuck_out_tongue_winking_eye:

Kartą należało “pogibać” w porcie PCI i dojść do konkluzji, że należy ją czymś podeprzeć xD

Mi posłużył korek od butelki, zewnętrzną krawędz należało unieść o bagatela 1 cm aby karta załapała styki w porcie PCI.

Bardziej dziwi fakt że wcześniej działała bez tej improwizacji.

pozdrawiam