Creative ZEN TOUCH 20 GB

Witam serdecznie, ostatnio zdecydowalem sie na zakup odtwarzacza mp3 i interesuje mnie ten o to model

http://allegro.pl/item88556856__creativ … gw_fv.html

Wymiary SxWxD: 6,8 x 10,5 x 2,2 cm

Waga: 203 g

Pojemność: 20 GB

Żywotność baterii: do 24 godzin ciągłego odtwarzania

Złącze: USB 2.0 (kompatybilny wstecz z USB 1.1)

Odtwarzane formaty: MPEG Audio Layer 3 (MP3), Windows Media Audio (WMA) i WAV

Odstęp sygnału od szumu: do 97 dB

Wyjście słuchawkowe: minijack stereo 3,5 mm

Wyświetlacz: rozdzielczość 160 x 104 pikseli, podświetlany na niebiesko wyświetlacz ciekłokrystaliczny EL

Radio UKF, dyktafon i zgrywanie z radia za pomocą opcjonalnego pilota przewodowego (dostępnego oddzielnie)

no fajnie, i… ?

20GB ? troche nie za dużo? nie będziesz miał kiedy tego wysłuchać :confused:

No przepraszam zapomnialem dodac zapytania… co wy sadzicie o tym odtwarzaczu?

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 11:36

No ale jesli tak sobie patrze ceny creativa miedzy przypuscmy 5 gb a 20 to juz wole dolozyc te 200 zl i miec 20 gb:)

Tylko 715 ? Damn, sam bym brał jakbym miał czym zapłacić :stuck_out_tongue: Za taką cenę tylko brać lub zbierać na Zen Vision :smiley:

Ojj tez Zen Vision mi sie bardzo podoba ale niestety zbyt wielka sumka :slight_smile:

Zdecyduje sie jednak na tego Zen Touch…Tylko mam pytanie jak oceniacie dane techniczne tego mp3?

Maayday

Myślę, że to nierozsądny zakup. Cena tego playera to 715zl, zdecydowanie za dużo jak za tak przestarzały model. Nie wiem czy miałeś go w ręku - toż to wielkie pudlo w porównaniu z innymi odtwarzaczami mp3, weźmy na przykład philipsa

http://www.ciao.de/Philips_HDD_120__1433187

Jednak nadal nie polecam ani jednego ani drugiego - creative miał swego czasu wielki problem z bateriami - nie wiem czy dotyczy to także tego modelu, ale jakoś nie mam do nich zaufania- były problemy z gwarancja i zwrotami.

Philips natomiast ma bardzo wolny dysk twardy, i dostęp do plików trwa zbyt długo, niż można oczekiwać.

Co polecam? Sony - sam posiadam model nwhd3 i spisuje się wyśmienicie - do tego rozmiary - biją na głowę wielkiego i nieporęcznego zena. Były i owszem informacje, że player jest za cichy, ale wystarczy wejść do odpowiedniego menu i problem z głowy.

Na allegro widzę że jest nowszy model:

http://allegro.pl/item88915462_okazja_s … zin_pracy_].html

poszukaj czegoś w tym stylu. Rozmiary naprawdę małe - nieco większe od karty kredytowej, i gruby na jakiś centymetr.

Bateria trzyma długo, a jedyne czego nie posiada to radio. Ale czy ktoś potrzebuje radia, mając 20GB empetrójek? Aha - radio w zenie dostępne po zakupieniu opcjonalnego pilota.

Naprawdę, mocno bm się zastanowił czy warto wydać tyle pieniędzy na Zena - ostatecznie sam miałem podobny dylemat. Sony wygrał, i nie powiem na niego ani jednego złego słowa.

Ogólnie rzecz ujmując- rozejrzyj się za nw hd3 lub hd5 - różnią się zasadniczo tylko designem (dysk ten sam), ale i tak oba modele to wypas w porównaniu do zena.

Porównaj oba modele dokładnie i nie popełniaj błędu - 700zł nie leży na ulicy, no chyba, że ci nie zależy na sprzęcie, który prezentuje wysoką jakość…

Pozdrawiam,

Michal

Dzieki Michal za wyczerpujaca odpowiedz… naprawde przekonales mnie ze nie warto kupowac tego odtwarzacza… nie znam sie na tym zbytnio i chcialem sie wlasnie dopytac na forum czy warto… ale wyszlo na to ze nie dzieki jeszcze raz pozdrawiam

Maaday - nie sugeruj się jedną opinią. POszukaj, poczytaj - ja zanim kupiłem ten odtwarzacz przeryłem wszystkie fora, na których znalazłem choćby szczątkowe infrmacje o tym produkcie. Mimo że i ten ma swoje wady - jak każdy zresztą, chodzi o to abyś wybrał ten, którego wady najmniej będą przeszkadzały - bo zalety tego typu sprzetu znasz:)

Jednak powtórzę - ja bym nie kupił tego playera, który pokazujesz - ale to MOJE zdanie; ktoś może zaraz zakwestonować że sony to firma do bani… ja jednak nie mam żadnych kłopotów z moim sprzęcikiem:) (i obym nie miał)

Pozdrawiam,

Michal

Kompletnie jestem zmotany roznymi wypowiedziami na temat kazdego sprzetu… Na odtwarzacz mp3 chcialbym przeznaczyc maxymalnie 1000 zl nie wiecej i nie chcialbym zalowac tej decyzji wiec jak by ktos z was doswiadczony w tej branzy mogl sie wypowiedziec co dobre to bede wdzieczony

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 15:13

Calkiem ciekawie prezentuje sie model iRiver H10

ok, wygląda nieźle, na start polecam lekturkę o tym mdelu na Amazonie: http://www.amazon.com/gp/product/B0007L … e&n=172282

Jeśli chodzi o moje doświadczenie: cretive zen/zen micro odpada - ze względu na baterie - zbyt duzo hałasu, żeby zaryzykowac kupno czegoś, gdzie baterii nie można wymienić.

Philips o ktorym wspomniałem - jest nawet ok, ale nie zachwyca szybkością działania - każda operacja zajmuje mu chwilkę zastanowienia. bardzo denerwujące.

Nie polecam także ipoda: zbyt wiele negatywnych opinii znajomych, m.in. brak wsparcia dla wma, bardzo słaba bateria która co najgorsze nie może być wymieniona… do tego niekoniecznie tak wysoka jakość komponentów, obudowy jak mogłoby się wydawać.

Player, którego pokazałeś ma jedną moim wadę która go dyskwalifikuje - ma touchpada - jakoś nie jestm przekonany ze nawigacja po menu takim tochpadem bedzie szybka i wygodna… ale to moje zdanie.

Co przemawia za sony? Wymienna bateria, długi czas działania, szybki dysk, nie najgorsze słuchawki, ale i tak zawsze warto zakupic alternatywne.

Wady (zeby nie było - też są) Brak mozliwości skasowania utworu bezpośredno z playera, cichy wg niektórych dźwięk - z tym sobie można poradzić; no i sonic stage - ja nie narzekam, ale ludzie strasznie narzekaja, że to najgorszy soft do transferu muzyki, jaki wymyślono:) Ale jak długo przerzuci to co potrzebne na playera, i dziła - tak dugo nie mam powodów do narzekań.

Tyle co mogę opwiedzieć.

reszty odtwarzaczy nie znam, i nie przyglądałem sie wiec nie moge nic powiedziec.

Pozdrawiam,

Michal

Michal_123 : ipoda nie polecasz ? miałem z tobą wdać się w dyskusję ale chyba nie warto…

Maayday : lepiej idz na forum zajmujące się playerami mp3 szybciej będzie.