Creatros Update czy wszyscy już mają?

Ciągle mam system 1607. Czy już wszyscy dostali nową wersję?

ale ja się nie pytam o fall creators upadate tylko o creators update chybe że to to samo

Nie to samo, ale wszyscy co mieli dostać to powinni, być może Microsoft uznał że twój komputer jest za słaby.

Creators update ze wszystkimi późniejszymi ma numer 1703

PS. Windows 7 da się do “Fall CU” zaktualizować ale nie gwarantuje ze licencja będzie ważna i system nie będzie po czasie wymagał odświeżenia z zachowaniem tylko plików użytkownika (bez aplikacji).

Widocznie może MS uznał, że twój sprzęt nie poradzi sobie z tą aktualizacją CU 1703, jeżeli tak to i raczej nie spodziewaj się aktualizacji do wersji FCU 1709.

Podaj parametry swojego komputera, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na ten temat.

Ponadto zawsze możesz dokonać tzw. czystej instalacji zarówno Creatore Update jak i Fail Creators Update.

1 polubienie

Procesor Intel i5-4210M 2.6 GHz na dysku z systemem mam tylko wolnych 3 GB ale mam wolną jedna partycję jakby co pamięć 4 GB

Skoro pytasz się o Fail Creators Update (FCU 1709), to pobierz ze strony MS narzędzie pobierania Windows 10 i za pomocą niego uaktualnij. :slight_smile:

Tyle że Windows przy aktualizacji sprawdza ilość wolnego miejsca, a 3GB to za mało na rozpakowanie plików i utworzenie kopii poprzedniej kompilacji.

1 polubienie

Jak mogę zwiększyć partycję C zatem? Następna jest F ale też pełna na G mam 600Gb

  • Defragmentujesz partycje

  • W narzędziach do partycjonowania Windows 10 (“zarządzanie dyskami”) możesz próbować powiększyć.

  • Potem zmniejszasz tą 600 GiB “F:”.

  • Przesuwasz “E:”, “D:” .

  • Na końcu jak się da to powiększasz “C:”.


Pewnie trzeba będzie zapisywać każdą operacje i poczekać.


Nie wiem czy może nie lepiej by było użyć jakieś aplikacji live CD, skoro masz 3 / 4 partycje i 2 zapełnione.

Ja dodam od siebie. Pliki aktualizacyjne/instalacyjne W10 to ~10GB oraz kopia starszej wersji systemu, co jest automatycznie robiona przy uaktualnianiu to ~20-30GB. Wartości mogą być mniejsze, ale przyjmuje się dla bezpieczeństwa minimum 50GB wolnego miejsca na tą operację.

1 polubienie

możliwości:

  • posprzątaj na C,
  • powiększ partycję C
  • jak nie pomoże: przenieś folder aktualizacji na inną partycję dowiązanami symbolicznymi.

Wszyscy mają - mam i ja, od dziś :slight_smile:

1 polubienie

No masz nie doczytałam i dałam 30gb. Już przeniosłam partycje i nadal nie pobiera mi tej aktualizacji a ma 29.3 Gb wolnego.
Co teraz?

Możesz próbować przez kilka dni czy jeszcze znajdzie jedno lub drugie creators update.



No masz… Z tego co doszły mnie słuchy, to tutaj uważają stronę Adguard za źródło nielegalnego oprogramowania. :smiley:

To mi wkleją w prywatnej wiadomości oficjalne ostrzeżenie a odpowiedzi pokasują.

Stronę Adguard do pobrania ISO Windows 10 polecił mi człowiek z amerykańskiego supportu Microsoft. Czyli wychodzi na to, że Microsoft pozwala na ściąganie z stamtąd.

O ile to był ktoś z supportu a nie nagrodą od Microsoftu np. za pomoc w internecie.