Critical error, minimalizowanie gier, wyłącznie się komputera i niebieski obraz

(Afrioyt) #1

Witam kilka miesięcy temu dostałem komputer był to składak niestety podczas grania coś się zepsuło, informatyk mówił że to jakieś podzespoły w karcie graficznej czy coś w tym rodzaju, nie było możliwości włączenia komputer. Dopiero po kilku miesiącach dostałem z wymiany nową taką samą kartę. Znowu mam problemy, podczas gry co jakiś czas się minimalizuje, czasami występuje niebieski ekran i komputer się wyłącza a dzisiaj jakiś "Cricital error" z wypisanymi pod spodem jakimiś danymi liczbami w jednostce MB. Dodam też że komputer strasznie głośno chodzi szczególnie podczas gry.

Dane komputera:

-System Operacyjny: Windows 7 Professional 32-bit

-CPU: AMD FX-6300 Technologia Vishera 32nm

-RAM: 8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 800Mhz (11-11-11-28)

-Płyta Główna: MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641) (CPU1)

-Grafika: MD20328 (1600x900@60Hz)

2047MBNVIDIA GeFOrce GTX 660 (Gigabyte)

-Nośniki: 931GB TOSHIBA DT01ACA100 ATA Device

-Audio: Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

-RAM:

Gniazda pamięci

Wszystkie gniazda pamięci 2

Używanie gniazda pamięci 2

Wolne gniazda pamięci 0

Pamięć

Typ DDR3

Rozmiar 8192 MBajtów

Kanałów 2

Częstotliwość DRAM 800,7 MHz

Opóźnienie CAS# (CL) 11 taktów

Opóźnienie RAS# do CAS# (tRCD) 11 taktów

RAS# Precharge (tRP) 11 taktów

Czas Cyklu (tRAS) 28 taktów

Czas Cyklu Banku (tRC)   39 taktów

Pamięć Fizyczna

Zużycie Pamięci 36 %

Całkowita Fizyczna 3,50 GB

Dostępna Fizyczna 2,21 GB

Całkowita Wirtualna 7,00 GB

Dostępna Wirtualna 5,07 GB

SPD

Liczba Modułów SPD 2

Gniazdo #1

Gniazdo #2

Jeśli ktoś by chciał mogę podać dokładniejsze dane. :slight_smile:

(JNJN) #2

Może się normalnie przegrzewa.

Może zakurzony?

Sprawdź wszystkie radiatory i wentylatory, szczególnie z CPU.

Daj screen z HWMonitor.

(Afrioyt) #3

Możliwe że się przegrzewa, zakurzony raczej nie mam go 4 miesiące. Spróbuje sprawdzić Radiator i wentylator ale trochę się cykam :stuck_out_tongue: Jest możliwość że są to po prostu źle dopasowane części lub któraś jest uszkodzona mam na myśli zasilacz lub inny podzespół ? 

post-228606-0-14074800-1394293705_thumb.

(JNJN) #4

Posprawdzaj wszystko dokładnie - na screenie podejrzana jest jedna pozycja?

Sprawdzisz palcem wszystkie radiatory i powinny być letnie?, jak będzie któryś gorący napiszesz.

Karta grafiki nowa, czy naprawiana?

Wrzuć jeszcze screen z smart dysku z HD Tune, opcja health.

(Afrioyt) #5

Radiatory są letnie, choć podczas gry cieplejsze.

Na gwarancji pisze ze dopiero po 3 krotnej naprawie można wymienić na nowy sprzęt, więc sądzę że to stara karta graficzna.

Temperatura 59*C na karcie około 50*C na precesorze, na pewno się zwiększają podczas gry bo komputer strasznie głośno szumi.

Nie wiem co to jest ale MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641) tam temperatura sięgała po kilkuminutowej grze 68*C.

post-228606-0-54045300-1394365815_thumb.

(mrFreeze) #6

Napisz proszę model i markę zasilacza.

(JNJN) #7

No to płyta ciepła, ale to jeszcze nie powinno być przyczyną problemu?, ale docelowo, trzeba wymienić pastę i ewentualnie dołożyć wentylator na radiator.

Aby coś zacząć, trzeba by było sprawdzić go na innej karcie grafiki.

No i zasilacz też tu ważny? podaj co za typ?

(Afrioyt) #8

Zasilacz to Modecom Feel 600 Watt, tak bynajmniej mi się zdaje z tego co widzę w środku komputera dam załącznik jak to wygląda oczywiście nie mojego zasilacza lecz takiego samego.

Podczas przeglądania gwarancji zauważyłem ,ż, przed wymianą miałem kartę graficzną o nazwie GF GTX 660 3GB GDDRV Palit a teraz zamiast Palit pisze Gigabyte ma to coś do rzeczy ? 

post-228606-0-49152500-1394390901_thumb.

(mrFreeze) #9

Taki badziewny zasilacz do takiego zestawu. Bałbym się odpalić kompa na takim g... FX-y potrzebują troszkę napięcia tak samo GTX660. Zasilacz do wymiany.

(Afrioyt) #10

Mógłbyś doradzić od razu taki dobry zasilacz na którym wszystko dobrze by poszło czy może nowy temat napisać ?

Dodatkowe pytanie czy wymiana takiego zasilacza wyeliminowała by głośne chodzenie komputera ?

(Mistrzkun) #11

http://m.ceneo.pl/13095102?gclid=CJyUycSShr0CFSgGwwod61UAeQ

Ten powinien uciagnac sprzęt ew XFX Core 550 W.Co do tematu zaaktualizuj system do wersji 64 bit aby wykorzystać całe 8 GB ramu a nie tylko niecałe 4 GB.

Musisz sprawdzic co hałasuje i kiedy możliwe że to zasilacz ale może być karta lub dysk lub procesor.

(mrFreeze) #12

Tego Ci nie powiem czy wyeliminuje głośne "chodzenie" komputera bo nie wiem co hałasuje.

Nie wiem czy 450W wystarczy jak tak to bierz "korsarza"

(Afrioyt) #13

Co do aktualizacji podałbyś jakiś link bo nie mogę znaleźć?

Który z tych dwóch bardziej efektywniejszy ?

(Mistrzkun) #14

Wątpię aby Corsair VS 450 uciagnal ten sprzęt.Polece jeszcze ten zasilacz

On spokojnie posłuży dluuuugi czas i spokojnie na nim można montować najnowsze podzespoły.

(mrFreeze) #15

Zaktualizuj czyli kup system 64bitowy.

Różnicy nie będzie między Thermaltake a XFX poza tym, że Thermaltake jest modularny weź 630W thermaltake modularny będzie mieć spory zapas.

http://allegro.pl/zasilacz-thermaltake-smart-se-630w-80-bronze-i4031410926.html

(Padawan) #16

Miałem taki problem kilka lat temu i przyczyną była niesprawna pamięć RAM. Warto to sprawdzić. 

(mrFreeze) #17

Tak jak najbardziej nie zaszkodzi sprawdzić pamięci memtestem.

(Afrioyt) #18

Widzę że pomiędzy tymi dwoma zasilaczami cena przekracza kilka złoty różnicy więc który najlepiej wybrać?

http://allegro.pl/zasilacz-thermaltake-smart-se-630w-80-bronze-i4031410926.html

Zaraz sprawdzam i dam raport z Memtesta

(mrFreeze) #19

Sam wziąłbym Thermalteka bo mam identycznego praktycznie niesłyszalny 100W więcej niż Bequiet ale czekaj na inne opinie.

(Afrioyt) #20

Co do Memtesta nie mam żadnej wolnej płyty CD, nie ma jakiegoś innego sposoby na sprawdzenie RAM? 

Sprawdziłem RAM za pomocą "Diagnostyki Pamięci Systemu windows" i nie wykryło niczego.