Critical system


(system) #1


(Bbieniol) #2

Użyj narzędzia -> SmitFraudFix (w trybie awaryjnym z opcji 2 )

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners + raport ze SmitFraudFix :slight_smile:


(system) #3

Z robiłem to co kazałeś i ikonka z wykrzyknikiem znikła hehehe :mrgreen: ale nie potrafie uruchomic tego programu silent runners :frowning: Wyskakuje mi komunikat- Nie można znaleźć aparatu skryptów "VBScript" dla skryptu "C:\DOCUME~1\Lojtek\USTAWI~1\Temp\Rar$DI00.984\Silent Runners.vbs"


(Bbieniol) #4

Log z Hijacka jest już czysty, jednak potrzebny jest jeszcze log z Silenta. O tym błedzie, który Ci się pojawił poczytaj tuaj -> http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=15989 (prawie na samym dole) :slight_smile:


(system) #5

kurde zrobiłem tak jak pisało ale teraz jak chce go włączyć to tylko wyskakuje klepsydra i nic sie nie dzieje :frowning: ale ze mnie baran... zainstalowałem sobie narazie avasta moze to dlatego?!

dzieki za poprzednia porade :lol:


(Bbieniol) #6

Wrzuć w takim razie log z tego narzędzia -> http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/combofix.exe


(system) #7

kurde az mi głupio znowu nic... otwiera sie na pulpicie wyskakuje kilka ikon ale zaraz potem sie zamykają razem z programem. Chyba jakiś humonoidalny zwłok mi siedzi w tym kompie! !!


(Bbieniol) #8

Poczytaj o ComboFixie tutaj -> http://www.unicorn.ksiezyc.pl/cyber/ind ... sg431.html


(system) #9

Siema to znowu ja hehe pisze teraz dopiero bo monitor mi padł i musiałem naruchać nowy. Udało mi sie w końcu uruchomić tego silent runnersa.

jak tam bedziesz miał czas odpisz co o tym myślisz. Dzieki.


(adam9870) #10

Proszę otworzyć Notatnik i wkleić w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym.


(system) #11

siema adam wiesz ja jestem z deczka opozniony w tych sprawach a w zasadzie to na kompie umie tylko pisać i to w dodatku wolno buhahahha. jak juz to wkleje i zrobie tą całą reszte to mam zrestartować kompa i uruchomićw trybie awaryjnym? i co potem??

Dzieki ;D


(adam9870) #12

Najpierw otwierasz notatnik (start => uruchom => notepad) => robisz to co masz w nim zrobić => już po zapisaniu zamykasz notatnik => uruchamiasz system w trybie awaryjnym => klikasz dwa razy lewym klawiszem myszki na plik FIX.REG => gdy zostaniesz spytany o to czy dodać go do rejestru to potwierdzasz => uruchamiasz w trybie zwykłym.


(system) #13

dzieki ziom :slight_smile: kurde spoko z was ludziska


(squeet) #14

angolPL - proszę założyć swój temat, a nie podpinać się pod czyjeś.

Kosz.