CrossFire - Asrock B450 Gaming K4

Witam. Posiadam dwie karty graficzne: Asus RX 580 Dual OC (4GB) oraz MSI RX 470 GAMING X (4GB). Z racji, że druga karta graficzna praktycznie w ogóle nie jest używana w drugim komputerze, chciałbym połączyć je w crossfire na pierwszym komputerze z którego korzystam:

Płyta: Asrock B450 Gaming K4
Procesor: Ryzen 5 3600X
Zasilacz: SPC Supremo FM2 750W Gold

Czy jest w ogóle możliwość odpalenia tych dwóch kart w crossfire? Podpiąłem drugą kartę graficzną do drugiego slotu PCI-E:

Uruchomiłem komputer i zaktualizowałem sterowniki AMD, lecz druga karta w drugim slocie PCI-E (MSI RX 470), nie jest widoczna w menadżerze urządzeń (widać tylko pierwszą kartę z pierwszego slotu (ASUS RX 580). Czy taka operacja wymaga zmiany ustawień w UEFI? Pozdrawiam

Problem został rozwiązany. Wystarczyło przełożyć dysk SSD M.2 ze slotu pierwszego na drugi. Po tej operacji obie karty były już widoczne w menadżerze urządzeń.

Daj znać ile wyciągniesz, bo mam obawy, że będzie to w fps pomiędzy 110-120% rx 580. :wink:

W teście 3DMark time spy uzyskałem wynik 4388 przy jednej karcie rx 580. Przy dwóch kartach był to wynik 7300.

Jeżeli chodzi o gry to mniej więcej 120% średnio w GTA V (duże wahania, czasem nawet było sporo więcej fps), w wiedźminie 3 chyba wcale nie wzrosło(albo nawet spadło), w Dirt 5 też nie zauważyłem żadnych zmian. Generalnie moim zdaniem gra niewarta świeczki, patrząc jak się grzeje karta na dole (RX 470). Powróciłem do konfiguracji z jedną kartą. :smiley:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.