CrossFire na Neo2 - FR

Witam, czy w/w płyta ma 2 złącza PCI-E 16x przy CF ?

p45 ma

p35 nie ma

trudno w google wpisać nazwę płyty ? :?

Nie

:arrow: Rodzaj slotu karty graficznej: 1x PCI-Ex16 i 1x PCI-Ex16 (w trybie x8)

:arrow: "Dwa gniazda PCI Express x16 (zgodne ze specyfikacją PCI Express Bus v2.0; obsługa technologii CrossFire)

  • W przypadku korzystania z obu gniazd PCI Express x16, są one przełączane z pracy w trybie x16/x0 na x8/x8"

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=proddesc&prod_no=1284&maincat_no=1&cat2_no=170

:slight_smile:

A jest jakaś płyta w cenie MSI która ma 2 złącza 16x?

MSI X38 Platinum/X48 platinum

Bo widzisz, przy Crossfire wydajność obu łączy na chipsecie P45 spada do x8, przy P35 jest jeszcze gorzej. Tylko X38 i X48 mają X16 przy crossfire.

Szkoda, że te płyty są takie drogie, bo aż 300zł rożnicy. No nic zostane przy Neo2 :smiley:

czyli reasumując 2x hd4850 w trybie x8 będzie słabo ?

znaczy sie nie wyciągnie się pełnej mocy z obu kart ?

No pełnej mocy nie wyciśniesz. Choć straty widać dopiero w dużych rozdzielczościach i (oczywiście) w Crysisie. W niskich są często niezauważalne.

Na 8x spadku nie ma, chyba że ktoś widzi różnice między np 80fps na 16x a 79,2 na 8x. Karty są na tyle wydajne że nie potrzebują ciągle łączyć się z CPU.

acha no to dzięki za odpowiedź, bo się zastanawiałem nad płytką od msi i rozwialiście mi wszelkie wątpliwości, i już wiem jakiej płyty szukać :slight_smile:

pozdro :smiley: