Crossfire-nie mogę go enabled ani disabled

Witam! jak w temacie i na skreenie. Po prostu się nie świeci ta opcja, a chcę ją włączyć. atil.png

Nie znam za dobrze angielskiego ale przy znaku ostrzegawczym pisze(o ile dobrze zrozumiałem), że aby to włączyć to muszę wyłączyć jakieś 3D application lub video playback. Nie mam pojęcia co to za programy. O co chodzi?

Jakie masz karty graficzne?

przecież pisze na skreenie :slight_smile: ATI Radeon HD 3800 Series

Do technologii Crossfire potrzeba dwóch kart graficznych, oczywiście kompatybilnych ze sobą.

Tłumacząc na polski żeby zaraz nie było niepotrzebnych pytań - do Crossfire (dla Radeonów, lub SLI dla GeForców (tak na przyszłość)) potrzeba 2 TAKICH SAMYCH modeli kart graficznych włożonych do kompa. Karty muszą obsługiwać opcje Crossfire i płyta główna musi ją obsługiwać. Inaczej nie włączysz tej opcji.

To zależy, w Crossfire nie można łączyć różnych kart ale w nowszych CrossfireX już tak, ale tej samej generacji, np. 4870 z 4890 tak jak tutaj http://pclab.pl/art36384-13.html

U nVidii jest jeszcze lepiej i to że karty muszą być te same to mit.

jakbym nie miał dwóch kart i to tych samych to bym przecież nie pytał jak uruchomić crossfire -_- już kiedyś to miałem włączone, ale teraz po prostu mi się nie świeci to pole do zaznaczenia i nie wiem co mam zrobić

Sterowniki rozumiem masz najnowsze? Sprawdź jeszcze czy to samo jest zaraz po restarcie komputera przy wyłączonych wszystkich aplikacjach łącznie z aero w Windows.

Jeśli nie pomoże sprawdź jak wygląda sytuacja w trybie awaryjnym, tak nie powinno już być żadnej aplikacji blokującej dostęp…

A właśnie - jak to jest z mostkami do CrossFire trzeba je podłączać czy nie? To coś daje czy to tylko taki ( w wielu przypadkach) szpetny ozdobnik?

Żaden ozdobnik, karty muszą być połączone mostkiem, by działać w trybie SLI/Crossfire.

tak

Nie wiem co to aero, ale reszte polecenia wykonałem i nadal to samo.

w trybie awaryjnym nie moge uruchomić catalysta,ani nawet zainstalowac(w połowie wyskakuje błąd, że sie nie da załadować jakiegos sterownika)

Dodane 29.12.2011 (Cz) 12:42

eee właśnie zainstalowałem pare razy jeszcze tego catalysta i nagle ni stąd, ni zowąd mam tą opcję odblokowaną, nie wiem o co chodzi, ale już działa

Aero (właściwie Aero Glass) to przeźroczystość w Windows Vista/7

AeroGlassForms.jpg

aaa to jam mam xp home i nie mam czegos takiego:) ok, dla mnie temat już można zamknąć, dzięki za dobre chęci;) chyba że ktoś z Was chce jeszcze dociekać o co chodziło i w czym był problem hehe