CrossFire

Od pewnego czasu dręczy mnie pytanie: Czy w trybie CrossFire można podłączyć 2 rózne radeony? Np. X300 i X1800?

CrossFire obsługiwane jes tprzez kilka konkretnych modeli Radeonów. X300 z tego co wiem się do nich nie zalicza. Co do modeli które obsługują to nie wiem czy mogą być dwa różne. Na pewno jedna karta musi być kartą-matką tzn CrossFire Edition. Ale to pewnie wiesz

tak samo jak w Nvidii nie można połączyć dwóch różnych kart np. 6600GT i 6800GT tak i Ati nie oferuje takiego dobrodziejstwa :frowning: co prawda ten pierwszy wypuścił wersję beta sterowników na to pozwalających ale szybko je wycofał.

Łaczenie dwóch różnych kart jest bezcelowe muszą one bowiem działać na tej samej przepustowości nawet jeśli można było by połaczyć X300 to 80% obliczeń wykonała by ta mocniejsza karta (przystosowana do CrossFire)

Można połączyć różne modele kart. Tylko jaki jest sens łaczenia najslabszego z najmocnijsym modelem?? Musisz mieć jedna karte radeona, a drugą radeona crossfire. I na tym kończą sie róznice pomiedzy kartami w crossfire.

oupsss o tym to nie wiedziałem :oops:

Z artykułu: CrossFire - W krzyżowym ogniu… pytań?