CrossFire

(Spectatorx) #1

Od pewnego czasu dręczy mnie pytanie: Czy w trybie CrossFire można podłączyć 2 rózne radeony? Np. X300 i X1800?

(Farall) #2

CrossFire obsługiwane jes tprzez kilka konkretnych modeli Radeonów. X300 z tego co wiem się do nich nie zalicza. Co do modeli które obsługują to nie wiem czy mogą być dwa różne. Na pewno jedna karta musi być kartą-matką tzn CrossFire Edition. Ale to pewnie wiesz

(Proph3t) #3

tak samo jak w Nvidii nie można połączyć dwóch różnych kart np. 6600GT i 6800GT tak i Ati nie oferuje takiego dobrodziejstwa :frowning: co prawda ten pierwszy wypuścił wersję beta sterowników na to pozwalających ale szybko je wycofał.

(Sieradzki) #4

Łaczenie dwóch różnych kart jest bezcelowe muszą one bowiem działać na tej samej przepustowości nawet jeśli można było by połaczyć X300 to 80% obliczeń wykonała by ta mocniejsza karta (przystosowana do CrossFire)

(McDracullo) #5

Można połączyć różne modele kart. Tylko jaki jest sens łaczenia najslabszego z najmocnijsym modelem?? Musisz mieć jedna karte radeona, a drugą radeona crossfire. I na tym kończą sie róznice pomiedzy kartami w crossfire.

(Proph3t) #6

oupsss o tym to nie wiedziałem :oops:

(McDracullo) #7

Z artykułu: CrossFire - W krzyżowym ogniu... pytań?