CrossFire


(Aficio32) #1

CrossFire – technologia połączenia dwóch identycznych kart w celu zwiększenia wydajności. Platforma wyposażona w dwie takie karty potrafi być do 80% wydajniejsza od platformy z jedną kartą.

Znalazłem takie stwierdzenie i bardzo mnie zaintrygowało.Czy ktoś może mi dokładnie wyjaśnić na czym ta technologia polega w odniesieniu do kart graficznych? Jakie wymagania trzeba spełnić , aby to coś "zainstalować " w swoim kompie?

A jeżeli już , ktoś ma taką wiedzę lub jakiś link do strony to będę wdzięczny za info , które karty graficzne ATI w takiej technologii mogą pracować.

Pozdrawiam


#2

CrossFire

Ciężko było samemu to wpisać?


(Bunio) #3

(Aficio32) #4

Przyjacielu, ja wiem , że google są dla szukających, ale ja mam jedną małą wadę. W szkole mnie uczyli rosyjskiego , a innego cywilizowanego sięnie naumiałem. Tak więc rozumiesz skąd mój post na tutejszym forum. Czekam na rady od fachowców , a nie na wytykanie sposobów wyszukiwania informacji w necie( chuba , że jest możliwa do wykorzystania).

Pozdrawiam , życząc miłego dnia areh. :slight_smile:


#5

aficio , to ciężko zaznaczyć żeby szukał stron w języku polskim? Cóż, jeżeli to Cię przerasta, to przykro mi.


(Aficio32) #6

I oto chodziło. W jednym wszystko. Wielkie dzięki.

A może , ktoś z doświadczenia wiem co się lepiej sprawdza: technologia CrossFire czy SLI?


#7

Sprawdza się, ale tylko w przypadku najwydajniejszych kart, bo stosowanie tego na słabszych modelach nie ma sensu. Po prostu, w cenie dwóch słabszych kart kupisz jedną porządną, która wydajnością prześcignie dwie słabe pracujące w SLI (nVidia) lub CrossFire (ATI).


(Aficio32) #8

Myślałem o zastosowaniu dwóch kart Radeona X1600 Pro .Co sadzisz , lepsze jest takie rozwiazanie czy zakup jednej X1800 XT?


#9

Tu Ci nic nie powiem. Poszukaj lepiej jakiegoś benchmarka w którym znajdziesz porównanie tych kart i sprawdź jak sie ma wydajność do ceny.


(Proph3t) #10

Wydajnośc większa.

ps. wzrost nie do 80% tylko 20%-40% te 80% to chwyt reklamowy :slight_smile:


#11

Do poczytania


(Aficio32) #12

Super . Dzięki za lekturę.