Crt lepsze od lcd?

Witam dzis usłyszałem ze niektore monitory crt(te z gornej półki)sa znacząco lepsze od monitorów lcd w jakosci wyswietlanego obrazu a te podstawowe róznią sie nie znacznie w grafice na korzysc crt i tu pojawia sie moje pytania czy to prawda ?

Tak.

Monitory LCD są lepsze od CRT ponieważ:

1.Nie wydzielają promieniowania

2.Nie psują wzroku tak jak CRT

3.Zużywają 2 a nawet 3 razy mniej energii a tym samym wydzielanie ciepła jest minimalne

4.I wbrew potocznym opiniom obraz w monitorach LCD ma równie dobrą jakość a nawet lepsza jakość niż monitory CRT z górnej półki

Jeszcze wspomnę o tym że zajmują mało miejsca.Jedyną wadą tych monitorów są tzw. złe piksele czyli wypalanie z bniegiem czasu poszczególnych pikseli.

Z resztą się zgodze ale tu nie :slight_smile:

Jakości nie ma lepszej ale reszta sie zgadza :slight_smile:

No może co do ostaniego punktu to przesadziłem ale monitory LCD a już niedługo monitory OLED to teraźniejszość i przyszłość a CRT to przeżytek i przeszłość.

Witam . TAK obraz na nich jest lepszy

ziom1983 nie ze wszystkim się zgadzam .

Ad 1 wydzielają tylko w minimalnym stopniu

Ad 2 jak każdy monitor psują tylko w mniejszym stopniu

ad 3 zgoda

Ad 4 nierównomierne podświetlanie matrycy , brak “czarnego” koloru

I jak to napisałeś złe piksele występują w fabrycznie nowych nie używanych monitorach a ich ilość określa norma - klasa panela LCD

Różnice między LCD a CRT można także zauważyć w grach.

Konkretnie chodzi mi o ilość FPS.

a jakiegoż to promieniowania CRT wydziela więcej?:clever:

abstrahując od tego, że kolor czarny w ogóle nie istnieje (nie mogłem się oprzeć tej dywagacji prosto z lekcji fizyki), to lcd nie tylko czarnego nie wyświetlą, matryce TN wyświetlają pół miliona kolorów mniej

elektromagnetycznego :slight_smile:

to troszkę ogólnikowe określenie, nie uważasz? telewizor, monitor lcd, monitor crt, żarówka, mikrofalówka, komórka, wszystko wydziela promieniowanie elektromagnetyczne;)

Kto Ci chłopie takich bzdur naopowiadał?

Ad.1. Tak, tylko, że CRT dzięki większym gabarytom mogą mieć zamontowane porządne filtry w środku, a do obudowy eLCiDika już ich nie wciśniesz.

Ad.2. Jeszcze większa bzdura, LCD i CRT psują wzrok w takim samym stopniu (trochę optyki, fizjologii oka itp. się liznęło w szkole o profilu optycznym.)

A najbardziej mnie rozwalają napisy u optyków: “Okulary do komputera” :lol: niema czegoś takiego jak bryle do kompa.

Bzdury piszesz przyjacielu. Nie wiem kto ci to powiedział, ale z góry mówię, że cię okłamał :wink:

Dokładnie.

Na monitorze CRT… po kilku godzinach uzytkowania bolą wyraźnie oczy. Nawet przy 85Hz. Na laptopie czy na LCD przy blaszaku na 75 Hz… obraz nie mruga… a bynajmniej nie tak by ludzie oko mogło go dostrzec. I wzrok się nie męczy. Bynajmniej jest tak w moim przypadku.

Jaki Ci potrzebny do monitora LCD filtr skoro to nie jest szyba ? Tylko "pleksa " ? A co za tym idzie to to że nie ma promieniowania.

jeszcze kilka miesięcy temu siedziałem 12h dziennie przed crt 60Hz odświeżaniem i nie czułem żadnego bólu, ale może to ja dziwny jestem.

WSZtm powiedz mi co ma ‘pleksa’ czy szyba do promieniowania proszę (i powiedzcie w końcu o jakie promieniowanie chodzi)?

radioaktywne :smiley:

a tak w ogóle to granie w gry akcji usprawnia wzrok…