crypt.XDR.Gen Proszę o pomoc!


(system) #1

Dzieńdobry mam problem z virusem crypt.XDR.Gen mam antywirusa avire i ciągle gdy go usuwam , po jakimś czasie znowu się pojawia .

Czy mógłby mi ktoś opisac krok po kroku jak usunąć tego virusa?


(Henio Mazurek) #2

Usuń wirusa avirą oraz wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach by usunąć jego kopię zapasową. Przeskanuj dysk avirą. Przeczyść rejestr.


(system) #3

Sorki , ale jestem troche ciemny czy mógłbyś mi powiedziec jak przywrócić system ?

-- Dodane 12.04.2009 (N) 21:34 --

Niestety nie pomaga :frowning: :frowning:


(florka) #4

Nie napisałeś jaki masz system operacyjny. W Windows XP tak to wygląda. Przywracanie systemu kolega wyżej radzi aby wyłączyć i włączyć, ponieważ w nich system przechowuje pliki do przywracania systemu. Niestety - również wirusy. Przywrócenie systemu można wyłączyć tak: klikasz na MÓJ KOMPUTER prawym przyciskiem myszy i tam klikasz na WŁAŚCIWOŚCI ; otwierają się WŁAŚCIWOŚCI SYSTEMU ; we WŁAŚCIWOŚCIACH SYSTEMU otwierasz zakładkę PRZYWRACANIE SYSTEMU i tam odznaczasz opcję WYŁĄCZ PRZYWRACANIE SYSTEMU NA WSZYSTKICH DYSKACH. Po tej czynności (nie wiem na pewno, czy to potrzebne) zrestartuj komputer i na wszystkich dyskach przeprowadź OCZYSZCZENIE DYSKU. ( MÓJ KOMPUTER > po kolei WŁAŚCIWOŚCI na każdym dysku > OCZYSZCZENIE DYSKU > 1)najpierw na ogólnej zakładce " oczyszczania dysku"; 2)potem w zakładce "więcej opcji" klikamy na " oczyść" tam, gdzie dotyczy oczyszczenie starych plików PRZYWRACANIA SYSTEMU. Gdy oczyścisz dyski w sposób, jak wyżej, wtedy włączysz z powrotem PRZYWRACANIE SYSTEMU ( patrz wyżej w moim poście - opcja WYŁĄCZ PRZYWRACANIE SYSTEMU NA WSZYSTKICH DYSKACH powinna być po prostu nie odznaczona. Oto cała historia z przywracaniem systemu.

Potem przeskanuj swoim antywirusowym programem i dodatkowo online Kaspersky albo NOD32.

-- Dodane 12.04.2009 (N) 22:06 --

O usunięciu tego syfu już było na forum - viewtopic.php?t=323929 !!


(Henio Mazurek) #5

Jak nie pomoże, pobierz ComboFix

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry395642

wygenerowany log wklejasz na www.wklej.og lub www.wklej.eu a w poście tylko link do niego.

Podczas pobierania i skanu ComboFix'em wyłącz wszelkie zapory i antywirusa.


(system) #6

Oto log z combofix :

http://www.wklej.eu/index.php?id=1f15eb0d50


(Leon$) #7

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako CFScript.txt (zapisz by ikonka CFScript.txt była obok ikonki ComboFix.exe) >> Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe

Powinno rozpocząć się usuwanie

Potem log z usuwania Combofix

:slight_smile: