Crysis 3 problem z directx 11

Witam gdy chcę uruchomić grę crysis 3 wyskakuje mi komunikat że moja karta nie jest zgodna z directx 11. Tylko że mam zainstalowany directx 11 a na stronie nvidia sa nawet sterowniki do pobrania zeby zwiekszyc wydajnosc w tej grze. Więc czemu wyskakuje mi ten dziwny błąd?

Intel i7 3.1 Ghz

gf 240 gt

4 gb ram

Windows 7

No i dobrze ci pokazuje. To że masz zainstalowany DX11 bo jest na standardzie w Win7 to nie znaczy że Twoja karta go obsługuje. Masz GF240 - ta karta jest przygotowana do pracy z DX10 - jej architektura nie ma wpisanego DX11 i w takim trybie nie włączysz żadnej gry. Dopiero karty GeForce z serii 400 i wyższej obsługują DX11.

Witam niestety na stronie Nvidii podane

"Obsługa Microsoft® DirectX® 10.1

Układ GPU kompatybilny z DirectX 10.1 i zapewniający pełną obsługę technologii Shader Model 4.1"

Twoja karta nie obsługuje technologii DirectX 11

No to kasa w błoto. Polecicie jakąś w miarę tanią kartę graficzną z obsługą dx 11? Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Radeon HD 6770. Ale nie spodziewaj się że na karcie w tym przedziale cenowym Crysis 3 będzie ci hulał na max :wink:

Nie zależy mi na detalach. Nawet nie patrze w ustawienia zeby cos zwiekszyc tylko tak jak sie wlacza standardowo tak gram. Dzieki jeszcze raz wszystkim temat do zamkniecia.

Gtx 560 lub nieco droższa, ale w stosunku do ceny- dużo lepsza gtx 560 ti. To niestety najtańsza, PRZYZWOITA alternatywa dla Crysis 3. Albo odpowiednik - radeon 7770,7850. Możesz dołożyć ram do 8 GB, bo niedrogo a trochę daje, ale to nie jest konieczne.

Witam !

Mam również ten problem , z ty że nie potrafię poprawnie odczytać czy karta jest zgodna z DX 11.0 .

Nazwa: Intel® HD Graphics

Mikroukład : Intel® HD Graphics Family

Konwerter DAC: Internal

Przy włączeniu narzędzia diagnostycznego DirectX wyświetla mi , że wersją DX na moim komputerze jest właśnie 11 .

Co zrobić ? -_-

Dodane 18.05.2013 (So) 21:27

O znalazłem . Mam NIVDIA GeForce 610M . Na google wklepałem i wyraźnie jest napisane , iż moja karta graficzna obsługuje DX 11 .

O co chodzi ? ;/

Nie pamiętam czy na pudełku C3 jest napisane,że niektóre karty(zintegrowane,w laptopach) mogą nie obsługiwać gry.Tak jest napisane na większości nowych grach.I dx nie ma tutaj znaczenia.To sobie przeczytaj: http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog- … kiem!.aspx

Z tego co ja wiem . Moja karta nie jest zintegrowana .

Może zintegrowana nie jest, ale 610 jest bardzo słabą kartą i do gier się praktycznie nie nadaje.

To jaka karta była by najlepszą przy , której taki Crysis 3 śmiga bez problemów i jaka jest dostępna przy wymianie w laptopie ?

W laptopie raczej karty nie wymienisz. Ale podaj dokładnie model laptopa.

Co do Crysisa 3 na GT610 przy specyfikacji z podpisu, włącza się. Płynnie nie chodzi ale jak ktoś jest uparty to przejdzie :wink:

Przy ustawieniach niskich i rozdzielczości 1024x768 wyciąga średnio 17-22fps, to i tak dużo więcej niż się spodziewałem.

A co do twojego problemu, gra może nie chce uruchomić bo to mobilna wersja karty (GT610M) a takie nie są wspierane przez producenta.

Lub podczas uruchamiania wykrywa kartę Intela zamiast Nvidii i wywala błąd.

PS

Tutaj filmik jak ktoś gra na lapku gt610m, więcej fps niż u mnie, pewnie przez lepszy procesor (beta multi)

oraz pełna wersja gry na stacjonarnym GT610

SAMSUNG 300E5C-S03

Model mojego lapka .