Crysis i laptop problem

Witam,

Mam Aristo 1600 (2GB Ramu, Core2Duo 1,66Ghz, Ati Radeon X1600, Windows XP PRO).

Podczas gry w Crysis komputer sam mi się wyłącza, po czym mrugają lampki i dopiero po ok 1,5 minuty daje się go ponownie włączyć… W internecie wyczytałem, że komputer się wyłącza bo jest mu za ciepło… Wiecie może dlaczego tak jest?? W innych grach nie mam tego problemu…

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam North

wow crisis na laptopie :smiley:

Więc sprawdź temperatury i obciążenie procka podczas gry jakimś programem

zapewne w biosie masz ustawione graniczne temperatury po przekroczeniu których komputer sie wyłącza broń boże nie zmieniaj ich

wydaje mi się że to cud że ta gra chodzi na laptopie , ma dosyć spore wymagania

napisałeś że w innych grach nie masz tego problemu , ale w jakich grach ?

po prostu wydaje mi się że podczas gry procesor chodzi na 100% i się przegrzewa a to niedobry znak

inne gry, np. Call of duty 3, GTA SA, Warrock, Fear itp chodzą;)

nooo mam dość mocnego lapka: core 2 duo 1,66, 2gb ramu, ati radeon x1600 512mb :wink:

gra śmiga aż miło :smiley: tylko komp się wyłącza ;/

crysis jest grą która potrafi potężnie obciążyć “grafike” a karte graficzną jaką posiadasz to jest praktycznie minimum do tej gry ale nie w laptopie ale w stacjonarce , laptopty do wymagajacych gier potrzebują panelu chłodzącego inaczej to “kicha”

Z pewnoscia jest to problem temperatury.W laptopach zazwyczaj trudno o nizsza temperature p(orownujac z desktopami).Laptopy NIE SLUZA do ciezkiego grania, bez wzgledu na co co jest w srodku.

Skoro masz dosc mocnego lapka to go szanuj albo bedziesz smigal az milo… do kafejki internetowej :slight_smile:

da się to jakoś obejść?? czemu tylko ta gra robi takie problemy??

Ustaw wszystkie detale na minimum, postaw laptopa w chłodnym miejscu i graj…Ale moim zdaniem gra w grę, która kładzie na kolana nawet dość mocne pecety ,na laptopie to bez sens, i możliwość przegrzania laptopa, a wtedy już tylko serwis, bo sam to praktycznie nic nie wymienisz…

  1. Skąd masz CoDa 3 na PC?

  2. To gry o klasę słabsze od Crysisa…

nooo mam tego call of duty, który był przed 4… to pewnie 3 :wink:

trochę głupie to, komp pozwala na grę na wysokich detalach, a się przegrzewa:/

ale z tego co wiem nie ma coda 3 na pc… na pc jest cod 1 2 i 4

Call of Duty - Modern Warfare takie mam ;p

To jest CoD 4…czyżbyś miał pirata, że nawet nie wiesz jaką kupiłeś(?) grę? Na opakowaniu pisze wyraźnie, że to 4…

A co w tym dziwnego? Ja już crysis’a 2 razy przeszedłem na laptopie :lol:

Zresztą laptop to przeciesz też komputer :spoko:

Jeśli zapewnisz dobre chłodzenie to i do cieżkiego grania się nada… Ale tak jak mowie trzeba zapewnić laptopowi możliwie jak najchłodniejsze powietrze w okolicy zasysania powietrza przez wentylator ewentualnie duży prześwit między mentylatorem a blatem na którym stoi laptop…