Crysis w listopadzie

Człowieku, o czym ty mówisz. Poprostu żal.pl. Jak byś chciał wiedzieć to tu chodziło o to, że Pci-e ma DUŻO większą przepustowość. Ciekawe jak byś chciał żeby np. karty z G80 chodziły na AGP, może ćwierć swojej wydajności by pokazały. Widać, że nie masz pojęcia o co chodzi w tym wszystkim a strasznie się wymądrzasz. Przestań się tak szarogęsić :evil:

LOOOOOOL, przepustowość to ma, szkoda tylko że agp nie zostało wykorzystane w pełni.

nie wiem jak wy mozecie tyle pieniedzy poswiecac na gry tyle siana bylo by mi szkoda na takie cos wydac raz przejde pare razy pogram w mp i odstawie, a pozatym przy okazji wymienie pol zawartosci starego kompa zeby to poszlo…

Ja akurat popieram BuBos18.

Nigdy nie wymieniam sprzętu tylko dlatego że mi jakaś gra nie pójdzie.

Jak będę miał pieniądze i czas to sobie kiedyś kupie lepszy sprzęt i wtedy może lepszą grę.

Tu akurat dałeś plamę :stuck_out_tongue:

DDR2 są tańsze od DDR :slight_smile:

czytalem o tej grze i wiem ze jest swietna, nie lubie starych gier tylko takie ktore mi rusza na kompie np CoD2 i chetnie bym w niego pogral, tylko nie rozumiem jak mozna tak inwestowac w gierke, bo mi jest na to szkoda pieniedzy (wole inwestowac w mojego gianta [rower]), moze ty ich masz wiecej wiec ci nie bronie zebys kupil

Tak, źle się wyraziłem i napisałem to na szybko. Chodziło mi o różnice w cenie między ddr i ddr2 a ddr3, różnica kosmiczna, wydajność oczywiście taka sama…

BuBos18 dla Twojej informacji ja robię tak jak wacek4.

Śmieszny to ty jesteś jak tak myślisz. Tworzone są nowe technologie a gry to po prostu wykorzystują, bo czemu nie ?? Co w tym złego , że jakaś gra wykorzystuje DX10 a nie DX9? Wkrótce i tak większość ludzi na pewno zaopatrzy się w Vistę, bo jak ktoś ma kompa-gruchota nawet nie do gier tylko np. do netu, pisania to i tak kiedys go wymieni bo mu staruszek padnie i będzie chciał na pewno kupić lepszy sprzęt aby mu te kilka(naście) kolejnych latek pociągnął czy to na grach czy też nie. Ja mam 7-letniego PC i nie przypominam sobie, żeby w nim coś wymieniała, żeby tylko jakaś gra poszła. Jedyne co było tam dodawane to pamięc RAM do 320MB. Jeżeli nie widzisz róznicy między wydajnością np. ddr a ddr 3 to wybacz, ale to tak jakbyś chciał uruchomić Viste na GeForce 4 :?

I nie wiem co ty masz do prawdziwych graczy (ja nie nalezy do nich, ale ich rozumiem, bo tez czasem lubie pograć na PC), którzy kupują wypasiony komp by chodziły najnowsze gry. To tak samo jak rajdowiec chce mieć szybki wóz zeby mieć większe szanse na wygranie wyścigu, rozumiesz ??

Jet święte słowa podzielam Twoje zdanie bo mi już brak słów

Jet - mysle dokładnie to samo :-D. Jedni są w stanie upgrade’ować kompa co kilka miechów, inni co kilka lat(tak jak ja :stuck_out_tongue: ) ale i tak żeby grać w nowe gry- trzeba mieć dobrego kompa. Taka jest kolej rzeczy :wink: A co do tego:

to chyba dobrze że coś się dzieje w świecie komputerowym,co nie? Producenci starają się z komów wycisnąc ostatnie poty naprzykład zmieniając ramy ddr na ddr2 a później ddr3. Wierz, mi nie robią tego na złość, ale po to żeby ta nasz mała skrzynka mogła poradzić rosnące wymagania użytkowników :slight_smile:

Typowa odpowiedź…

Nic nie ma złego w tym że są wykorzystywane. Tylko sprawa jest taka że te niby nowe technologie to nic innego jak nabijanie ludzi w butelke. Nie wnoszą nic konkretnego, czegoś co warto by było zakupić. Wnoszą tylko tyle że te nowe jest niekompatybilne ze starym i nic a nic nie wnosi do tematu. Przykład: zmiana pamięci DDR na DDR2 (choć tu może być plusem tylko niższa cena) a potem na DDR3 (totalna pomyłka, zero wzrostu wydajności a cena znacznie większa). W grach oczywiście najlepszy jest DX. Ciekawe ile MS dostaje łapówek za nowy DX. Idąc dalej, nowe “technologie” były by do niczego nie przydatne gdyby właśnie nie gry. Tylko one ten cały cyrk napędzają i producenci doskonale o tym wiedzą. Stąd wypuszczają coraz to nowsze gry pod te pseudo nowe technologie tylko po to aby mieć coraz większe wymagania i “wymusza” zmiany sprzętu. Jeśli ktoś tego nie zrozumiał do tej pory to znaczy że jest dzieckiem lub człowiekiem niepełnosprawnym umysłowo.

Nic.

Mam pewne wątpliwości, ale nie będę prorokował, czas pokaże.

Całe szczęście bo na początku uważałem że rozmawiam z jakimś nastolatkiem który dostaje od rodziców pięniążki na comiesięczne upgradowanie kompa no bo gra nie działa :slight_smile:

Zobacz jakieś testy DDR2 vs DDR3 to wtedy pogadamy. To co nowsze nie znaczy lepsze :wink: Ktoś to wymyśla aby zdzierać kase od ludzi, a zwykły człowiek nie ma pojęcia czy to lepsze czy gorsze, kieruje się prostym schematem nowsze=lepsze, do tego naklepią głupot sprzedawcy :slight_smile:

Można poczytać tu:

http://www.frazpc.pl/artykuly/547/DDR2/vs/DDR3

Takich ludzi powinno się leczyć, choć zdaje sobie sprawe że w niektórych przypadkach może być za późno.

Ja też do nich nie należę i również lubie pograć czasami, ale w gry które są lepsze od tych pseudo nowych gier i co ciekawe, może dla niektórych być szokiem, nie wymagają zmiany kompa. Trudno też oczekiwać od gościa który wychował się na takich pseudograch, że w grze NIE jest najważniejsza grafika!.

Chyba że tak się sprawe stawia, czyli graczy można porównać do takich rajdowców, kto ma lepszy komp i więcej 3d marków ten wygrywa wyścig szczurów :slight_smile:

Rynek gier zmienił się kolosalnie. Teraz to jest tylko część rynku komputerowego który przynosi kosmiczne wręcz zyski. Stąd też jesteśmy zalewani technologiami które są wymyślane a potem wciskane na siłe, aby tylko zastąpić “starą” technologie i zmusić do zmiany sprzętu, które wcale nie są lepsze, tudzież szybsze, ale kogo to obchodzi? Ważne że kasa idzie i tylko to się liczy.

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta :slight_smile: Dziwny zbieg okoliczności, robią Crysisa na DX10, MS wyczuł sprawe i pyknął DX10 tylko na Viste. I co się okazało? :slight_smile: Znów gra napędzi sprzedaż, podejrzewam że w innym wypadku Vista by się prawie wcale nie sprzedawała :slight_smile: Bo to gniot, a gniota przecież trzeba czymś popędzić :wink:

Wystarczy poczytać fora i zobaczyć jak ludzie się podniecają nowymi grami, tzn. nie całą grą lecz “najważniejszym” aspektem czyli jaką będzie miała grafike - reszta nikogo nie obchodzi. Już widać jak gorączkowo zbierają kase aby tylko nowa gra działała. Dla mnie to ewidentnie choroba, którą się powinno leczyć.

ja raczej nie kupie tej gry i u mnie na laptopie nie pojdzie pewnie a nie zamierzam zmieniac kompa dla gry a tylko podalem adres strony dla zainteresowanych a ty BuBos18 nie badz juz taki mądry

Tak owszem. TERAZ nie wymagają wymiany ale wtedy kiedy powstawały trzeba było też wymieniać sprzęt bo tak było zawsze ( chyba, że masz na myśli 8 bitowe gry :p) A co do Crysis to widze, że nadal nic o nim się nie dowiedziałeś i mądrzysz się tutaj. W tej grze liczy się też FIZYKA i to w większym stopniu niż grafika, która rzeczywiście jest wręcz ciężka w niektórych momentach do odróżnienia od rzeczywistości.

Jeszcze chwile i będziesz miał kisiel w gaciach…

Ile masz lat?

Dzięki za wykrycie choroby, ehh…jak do ściany mówię :shock:

Wiadomo, ze twórcy nowych gier i sprzętu chcą zarobić, za to co stworzą to chyba normalne nie? A jak ktoś ma pieniądze to czemu miałby sobie nie kupić, hę?

Nigdy nie słyszałam o takim człowieku, który by co miesiąc wymieniał części w kompie…No ale mów co chcesz.

No nareszcie coś w czym się zgadzamy. Jasne, że w grze nie jest najważniejsza grafika, bo jest jeszcze takie coś jak fabuła, realizm, ogólnie grywalność, dźwięk i wiele innych czynników, które przyciągną/odstraszą osobę.

Ale jeśli kogoś stać, na nowy komp bądź zamierza sobie kupić/już kupił (niekoniecznie z powodu gier) to nie widzę niczego na przeszkodzie by pograł w takie Crysisa.

Jeśli chodzi o napędzanie sprzedaży Visty, to poczytaj sobie recenzję Halo 2 na PC. Ta gra jest tandetna, bo wymaga Visty (a Vista DX10), a Halo 2 jest po prostu kiepską (zarówno graficznie jak i nie tylko graficznie) strzelanką jak na Vistę i DX 10. :wink: To się nazywa naciąganie.

A czy się nie leczy? są zakłądy które leczą z uzależnienia od grania, a osoby które wymieniają komp bo im coś na najwyższych detalach nie pójdzie, to albo są bardzo bogate i ich na to stać albo rzeczywiście są uzaleznione od gier.

Nie uważam że vista jest super hiper fantastyczna bo nie jest. Ma jeszcze sporo błędów i zanim będzie mieć zastosowanie w większości nowych gier minie trochę czasu.

Żeby gry i np. procesory danej firmy sie lepiej sprzedawały Intel i któreś z studiów tworzących gry współpracują, to normalne jest, no bo dzięki temu graficy projektujący grę mogą maksymalnie się wykazać w widowiskowości gry a wtedy jak się graczowi grafika spodoba to już ma mały kroczek do kupna - bo mało osób patrzy najpierw na inne zalety gry typu: dźwięk, sterowanie, fabuła i inne tylko najpierw na grafę. nie ma w tym nic złego o ile nie patrzy się TYLKO I WYŁĄCZNIE na grafikę a potem nie czyta o grze…

Gry są komercyjne i nic tego nie zmieni, sprzęt również. I lepiej, żeby tak zostało :wink:

  1. Co ma mój wiek do rzeczy (moge robić rzeczy dozwolone od 18 roku życia więc się domyśl)

  2. Kisiel w gaciach to może masz ty od tych swoich starych gierek bo nadal nie widzisz, że one powstały na tych samych zasadach co i nowe.

  3. Zaczynalem grać od najstarszych gier, poczynając od comodore, pegazusa :stuck_out_tongue: itp. Aż po teraz już stare gierki na PC aż do czasów dzisiejszych więc wiem jak to wszystko było

a kto tu pisał, że zamierza wymieniać sprzęt dla tej gry. Pojawił się news o wydaniu a ty BuBos18 robisz z tego nie wiadomo jaką aferę i głosisz te swoje mongolskie teorie.

Chcesz to graj sobie w co chcesz w gry sprzed 6 lat, nikt ci nie zabrania a w co inni grają to tym się nie martw bo to nie twoja sprawa. A jak boli cię to, że kogoś stać na upgrade sprzętu dla jakiejś gry a ciebie nie to znajdź sobie lepiej płatną pracę.

Widzieliście pierwszy prawdziwy trailer Crysis ?

http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=87804