Crysis- znamy wymaganie gry

a oto one:

onet.pl

zastanawia mnie kilka rzeczy:

  1. czy określenie “wspierane karty graf.” oznacza że na innych gra nie pujdzie?

  2. czy określenie "“wspierane procesory” oznacza… (c.d jak wyżej)

ja uważam że głupotą jest twqorzenie gier na pc z takimi podzespołami gdyż mało osób ma takie PC, a wy co sądzicie? zapraszam do komentowania

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 21:58

mój konfig: Intel Pentium D 2x 2.8 GHZ, GF 7600GS 512MB, 1GB RAM DDR2 w Dualu, Win Vista HP.

Mam nadzieje że gra będzie chodzić, przynajmniej na średnich ustawieniach…

Wg. mnie takie wymagania jakie stawia ta gra to porażka i działanie bez sensu. Wiekszości użytkowników nie stać na komputery jakie są w zalecanych kofiguracjach tej gry. Jeżeli miałbym grać to na pewno kupiłbym konsolę ponieważ komputer przeznaczony jest do ciekawszych celów niż granie w jakieś denne strzelanki.

Ok ale zauważcie, że gdyby nie to to technologia też by sie nie posuwała do przodu. To samo było z Far Cry. Mam okazję grać w wersje beta Multi Crysis’a. Na http://www.fileplanet.com były rozdawane klucze i można było ściągnąć grę, teraz juz tylko mozna dostać klucze jak sie posiada konto premium. Co do jakości gra powala przy minimalnych detalach. Interakcja ze światem nawet przy DX9 jest powalająca. Czekam z niecierpliwością na wersje finalną :slight_smile: może do tego czasu dorobie sie sprzętu z DX10 :smiley: Ogólnie jestem jak najbardziej za wydawaniem takich gier bo to dzięki nim branża dostaje porządnego kopa i inni wydawcy i producenci sprzętu brną do przodu :slight_smile:

A tak na marginesie. Zobaczcie wymagania np. Medal Of Honor Ariborne :wink: albo Bioshock’a :slight_smile: Łudząco podobne co??

Nikt nie będzie projektował dziś gier dla biedniejszych Polaków, których nie stać na wymianę komputera co 2-3 lata.

:o :o Dla ciebie wymagania tej gry to pikuś. Rety ile bym dał za taką maszynę. :smiley:

Dla mnie tak, ale mnie gry nie interesują. Kompa akurat używam do Photoshopa, 3D Max, Maya.

Ale wielu ludzi pograłoby w ta grę bo na pewno bedzie wciagająca. Szkoda tylko że dla wielu wymagania są za wielkie.

Pozdrawiam

Ja już grałem w betę, tak że wymagania to żadne zaskoczenie :slight_smile:

Na max detalach na DirectX 9 miałem 40-50 FPS :smiley:

Ale mają to poprawić więc sądzę że będą lepsze osiągi :wink:

Ale ta gra nie odniesie sukcesu komercyjnego ze względu na naprawdę wysokie wymagania sprzętowe.

A posiadam taki sprzęt

edit // sprzęt posiadam taki -

Core 2 Quad 3.0GHz

NVIDIA GeForce Ultra 768MB

4GB RAM DDR2

Może być droga i krótka,ktoś wyda kwotę około 200 zł,bo to nowość i po 20,30 godzinach gry zobaczy animację końcową,nie mówiąc o tym,że odpowiedni sprzęt do tej gry może kosztować conajmiej 7000 zł

Tutaj masz cenę :wink:

http://www.gram.pl/sk8_8QTgJO0_Crysis.html

Ja co prawda zamówiłem, bo aż tak strasznie droga nie jest, większość gier EA kosztuje tyle samo.

A kupowałem ze względu na tryb multiplayer :wink:

Gra jest ładna, ale mimo to twierdzę, że sukcesu nie odniesie, bo 3/4 osób w to nie pogra :?

edit // A jutro już demko CoD’a 4 :smiley:

Nawet na zachodzie mało ludzi ma DX 10 poczytaj rankingi,DX 9 przeważa,nikt nie oleje tak sobie 97% graczy,rankingi są robione,aby firmy zorientowały się jaka konfiguracja przeważa.

Za mało gier jest dla DX 10.

Sprzęt tanieje,np. przez wprowadzenie kilkurdzeniowych procesorów następują obniżki cen procesorów dwurdzeniowych,na odpowiedni sprzęt do Cryzisa trzeba będzie poczekać

już generacja gier poszła do przodu, ale dla mnie to zbyt za wysoko jak na te wymagania, to za 2 lata to te wymagania co ma teraz crysis będą za niskie na gry np. które będą za 2 lata i trza bedzie na 4rdzeniówkach grać, ale wszystko przez to że chcą jak najlepszy realizm w grze osiągnąć

To sami gracze napędzają,podniecając się Shaderami,HDR,20,30 potokami,itd.,nie wiadomo,czy za 2 lata nie będą do kupienia 8 rdzeniówki

ehhh komputer do gier to inwestycja bez końca… Tylko kupować i ukajać się piękną grafiką ktura zaraz i tak będzie przeżytkiem…

Jest w tym wole dobrego :wink: Krok za krokiem coś nas zadziwia, myślimy to już koniec więcej sie nie da a tu o ktoś znów wpadł na genialny pomysł podwyższenia realizmu i standardów :slight_smile:

Jedna granica jest osiągnięta,nie da się dalej podnosić częstotliwości procesorów,ciepło i fizyka,nawet układy Intela pracują z zegarem najwyżej do 3 GHz,dalej pozostaje już tylko ulepszanie architektury i dodawanie rdzeni

To jest główny rozwój komputerów, a nie overclocking

Wiem,dokładniej chodzi tu o problemy z niedocieraniem sygnałów,nawet czas przełączania bramek może dać się we znaki,on warunkuje z jaką maksymalną częstotliwością może pracować układ,to co przy 400,500 MHz nie przeszkadzało,to przy 3 GHz już tak