Crystaldisk nie wykrywa dysku

Na wstępie proszę o przeniesienie tematu, jeśli złożyłem go w złym dziale.
Witam, mam taki problem że w moim notebook’u Kiano Slimnote 14.1 program Crystaldisk info nie widzi dysku. To samo jest z programem HD Tune Pro. Pomoże ktoś?

Cóż - może cię zaskoczę, ale ten sprzęt … nie ma dysku, tylko wbudowaną pamięć FLASH.

Zastanawia mnie trwałość tej pamięci Flash. Jeśli jest porównywalna z trwałością kości w pendrive to nie wróżę długiej żywotności temu komputerowi. Ubuntu pracujące jako serwer z bazą danych zainstalowany na pendrive po 1,5 roku zaczyna się sypać.

Ściągnij gsmartcontrol na posiadaną wersję Windows; exe bądź portable i zobacz, czy zobaczy czy nie pamięć flash ssd.

Sprawdź program SSD-Z.

Nie - tam siedzi pamięć eMMC - której w dodatku nie da się wymienić (jest wlutowana w płytę główną). Jest dość trwała (choć nigdzie nie udało mi się znaleźć konkretnie od jakiego producenta pochodzi), ale jest potwornie wolna i w połowie zajęta przez system.

@Veers. Jeśli pamięć jest taka jak piszesz w układzie płyty głównej. To np. gsmartcontrol, może ogólnie widzieć pamięć jako taką, ale smartu raczej nie wyświetli. Nie mniej jednak, sprawdzić można i się przekonać.

To co mam ściągnąć?

Próbuj podanych programów - ale może nie być smarta? jeśli to faktycznie eMMC (karta pamięci MMC+kontroler w postaci układu scalonego), to tani zamiennik SSD.

Mam ogólnie pytanie… Czy można dokupić do tego dysk SSD ?

Czytnik kart pamięci microSD - 1 szt.

Wychodzi, że chyba tylko możesz dołożyć kartę i to max 32 GB.

Max 32GB czy 64GB ?

http://kiano.pl/produkty/laptopy/slimnote-14-1/

W/g tego co napisano do 32 GB.

Chciałem kupić 64 GB tylko nie wiem czy będzie działać.

Co do programu SSD-Z to nie wykrywa on “dysku”.

Co do programu GSmartControl to wyskakuje takie coś - http://imgur.com/a/1jse2 .

Masz napisane - max 32 GB.

Tak wygląda, że pokazuje dwie partycje - recovery i drugą na system.

Chciałem program który by mi pokazał żywotność dysku itp.

To nie dysk (to karta MMC + przeróbka) i raczej nie da rady?

Edit:

I nie widać żadnego oprogramowania diagnostycznego do nośników eMMC.

Eh, w takim razie dziękuję wszystkim za pomoc. Do zamknięcia.