CrystalDiskInfo - Wasze opinie

Hej

Mam takie pytanie. Czy program ten jest dobrym narzędziem diagnostycznym dysku ? I moje drugie pytanie. Czy jeśli ten program wskazuje że dysk jest w dobrej kondycji (nie wskazuje żadnych uszkodzeń itd) to oznacza ze jest on w pełni sprawny, także w aspekcie mechanicznym? (np głowica). Innymi słowy, czy jeśli taki program wskazuje ze nie ma żadnych uszkodzeń oznacza to ze na 100 procent dysk jest sprawny ?

Wyjaśnię dwie podstawowe kwestie, po pierwsze i najważniejsze program wyświetla odczyt parametrów SMART (każdy program powinien podać te same wartości), po drugie program ocenia kondycję dysku (kwestia umowna, to jak producent zaprogramował interpretację wartości parametrów).

Nie zawsze.

Nie zawsze.

Stan dysku należy odczytać z Wartości Raw parametrów (a nie kierować się tym co sygnalizuje dysk, np. Stan Dobry), aby było to łatwiejsze zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]).

Ten program to nic innego jak “czytnik”, odczytuje tylko informacje podawane przez S.M.A.R.T.

Ok A jaki sposób mogę dać screena z crystal disk info ? czy mogę go wrzucić np na speedyshare i dać linka, bo zauważyłem ze forumowa galeria nie działa.

Zrób printscreena i wrzuć na http://wstaw.org/ a na forum daj link do niego, masz tam też miniaturę, całego zrzutu nie wklejaj.

Proszę

Dysk_JPG_300x300_q85.jpg

Ewentualnie możesz wrzucić zrzut z programu HD Tune Pro http://www.hdtune.com/download.html

Dysk jest w dobrym stanie, monitoruj Wartość Raw parametru BC.

Podaj model zasilacza.

Sprawdź czy kabel zasilający dysk jest poprawnie podłączony czy nie ma luzów.

Dodane 07.10.2013 (Pn) 20:13

Oczywiście na wyłączonym komputerze :wink:

Znaczy ja miałem w całym domu zaniki napięcia przez jakiś czas (migały żarówki), w sumie cała klatka miała, (czy czasem nie od tego ten parametr bc taki?) natomiast zasilacz wymieniałem w styczniu 2012 , - OCZ 500W ATX Silent

Przydatna Strona do analizy stanu dysku.

Mam pytanie odnośnie tego parametru Command Timeout, ponieważ spotkałem się tu z pewną rozbieżnością informacji. Dysk mam marki Seagate, i na forum producenta i innych forach spotkałem się z taką oto informacją ze wartości tego parametru dla dysków tego producenta są często bardzo duże. A wiec jaka ilość timeoutów powinna niepokoić ? (niektórzy twierdzą ze dopiero pow. miliona)