CrystalDiskInfo wykazuje problem z dyskiem

Witam,

CrystalDiskInfo wykazuje że mam problem z dyskiem, a dokładniej z ilością realokowanych sektorów http://imageshack.us/a/img846/664/safsw.jpg Trochę szukałem w necie na ten temat i czym więcej czytam, tym mniej wiem.

Zrobiłem diagnostykę dysku w biosie i test wyszedł passed, czyli z tej strony wszystko jest w porządku. Ogólnie komp sprawuje się bez zarzutu, jest jeszcze na gwarancji przez 10 miesięcy.

Może mi ktoś wyjaśni czy powinienem zacząć się martwić stanem dysku, czy ten wynik jest powodem do obaw? Czy może powinienem w jakiś sposób o niego zadbać?

Sprawdź dysk programem MHDD http://www.dobreprogramy.pl/MHDD,Progra … 20187.html

Instrukcja http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-po … a-obslugi/

Jeśli nie chcesz się sam bawić to oddaj na gwarancję.

Ustaw w programie CrystalDiskInfo wartość RAW na dziesiętne to będzie wyświetlało wyniki z poszczególnych parametrów na proste liczby. Z jednej strony dobrze że dysk jak na razie sam badsectory ukrywa ale trzeba monitorować jak te wartości rosną. Na szybko można przeskanować HDTune Error Scan a MHDD da dokładniejszy obraz sektorów . Nie wiem czy producent przyjmie na gwarancji jak nie widać badsectorów czy tylko jak są widoczne i ile żeby przyjął reklamacje.

Zmieniłem w poście link, teraz dane są podane w układzie dziesiętnym.

Co do programu MHDD to na razie o nim czytam, zapoznaje się z tutorialem, bo wiem że można nim uszkodzić dysk. Nie miałem z nim do czynienia i na temat dysków i związanej z nimi pracy niewiele wiem.

Zrobiłem skanowanie HDTune Error Scan i nic nie wykazał, wszystko zaznaczone na zielono. HDtune wykazuje ten sam błąd i oprócz tego jeszcze dwa błędy: http://imageshack.us/a/img222/2748/ssssqq.jpg Szukałem coś na temat tych błędów i co do ultra dma crc error count z tego co wyczytałem może to mieć coś wspólnego z obluzowanym kabelkiem. Liczba operacji realokowania (Reallocation Event Count) jest ścisle związany z liczbą realokowanych sektorów (Reallocated Sectors Count) i podaje liczbę prób przeniesienia danych z sektorów błędnych. Tylko nie wiem co z tego wynika dla kompa, dla dysku, czy jest się czym już martwić, czy nie, czy to się już nadaje do reklamacji i kontaktować się z producentem w tej sprawie. Czy może samemu próbować coś z tym zrobić lub może na razie zostawić tak jak jest i tylko to monitorować, czy stan dysku się nie pogarsza.

Tych relokowanych sektorów już niczym nie naprawisz.Zostały wyłączone z użytku i zastąpione sprawnymi z puli zapasowej.Teraz musisz monitorować smart dysku i patrzeć czy sytuacja się nie pogarsza,czyli obserwuj parametr C5 jeśli wartość data będzie większa od zera znaczy to ze kolejne bady sie szykują.

Jeśli chodzi o MHDD to zrób skan powierzchni dysku i pokaż wynik na forum,jest to całkowicie bezpieczne.

Pojawił mi się problem z MHDD Wypaliłem płytę i po wejściu w program MHDD nie wykrywa mi dysku. Postępowałem zgodnie z tym co znalazłem w necie; wszedłem w bios i tam próbowałem zmienić ustawienia na takie żeby program widział dyski. Tylko że jest problem, nie mam takich ustawień o których jest mowa w opisach, w ogóle mam niewiele opcji w biosie. Mam laptopa HP pavilion g7 1020sw

Dodane 08.10.2012 (Pn) 18:18

Dzwoniłem dzisiaj do HP przyślą mi w ramach gwarancji nowy dysk. Temat do zamknięcia :slight_smile: