CS 1.6 - mała ilość FPS przy karcie graf. ATI Radeon 9600

(Zvhirek) #1

Witajcie.

Ostatnimi czasy używałem karty graficznej GeForce 6600. W CSie 1.6 bodajże po wyłączeniu jakiejś opcji z odświeżaniem w panelu Nvidii (dokładnie nie pamiętam jakiej, robiłem to dosyć dawno temu) miałem stałe 100 FPS.

Na moje nieszczęście, obecnie korzystam z usług Radeona 9600 PRO (256MB/128bit). Ku mojemu zdziwieniu, w CSie osiągam jedynie 60 FPS, a gdy akcja się zagęszcza ilość klatek spada do 25 ( .. i niech cicho siedzą znawcy, którzy uważają, że to jest właśnie granica płynności w grach, szczególnie w shooterach :P). Konkluzja jest taka, że w tym momencie gra się ciężko, aby nie napisać, że tragicznie ..

CS 1.6 jest gierką wiekową, uważałem, że na tym Radku spokojnie wyduszę stałe FPSy .. Poza tym, cała moja konfiguracja PC wygląda tak:

Processor: AMD Athlon 64 Processor 3200+

Memory: 1,5GB DDR

Hard Drive: 120GB Seagate

Video Card: ATI Radeon 9600 PRO

Sound Card: Realtek AC'97 Audio

Operating System: Windows XP Professional with Service Pack 3

Motherboard: ASRock 939Dual-Sata2

BTW Uprzedzam, że CS jest ze Steama, bo zaraz propagandziści legalności zaleją mnie swoimi postami :stuck_out_tongue:

(Morgenowsky) #2

Też mam 60 FPS na tej karcie przy "złych" ustawieniach grafiki. Wyłącz synchronizację pionową w panelu, powinno pomóc. Zmniejsz także inne wartości i zobacz czy w ogóle osiągniesz te 100 FPS. Gdyby to nie pomogło, uruchom Steama :arrow: wejdź w zakładkę Games :arrow: kliknij PPM na Counter-Strike :arrow: wybierz Properties :arrow: zakładka General :arrow: Set launch options... :arrow: wpisz -freq 100 :arrow: naciśnij OK :arrow: naciśnij Close. U mnie bez tej operacji nigdy nie ma 100 FPS. Nie zapomnij także o komendzie fps_max 100 (w configu lub konsoli).

(Zvhirek) #3

Postąpiłem wedle twoich porad, niestety bez oczekiwanego rezultatu ..

Owszem - FPSy sięgają teraz 85, ale przy większej akcji i tak drastycznie spadają ..

Wpisałem oczywiście w konsoli /fps_max 100

(Krzychuu) #4

Możesz jeszcze popróbować te komendy:

:arrow: http://forum.cs16.pl/viewtopic.php?p=3782#p3782