CS 1.6 - mała ilość FPS przy karcie graf. ATI Radeon 9600

Witajcie.

Ostatnimi czasy używałem karty graficznej GeForce 6600. W CSie 1.6 bodajże po wyłączeniu jakiejś opcji z odświeżaniem w panelu Nvidii (dokładnie nie pamiętam jakiej, robiłem to dosyć dawno temu) miałem stałe 100 FPS.

Na moje nieszczęście, obecnie korzystam z usług Radeona 9600 PRO (256MB/128bit). Ku mojemu zdziwieniu, w CSie osiągam jedynie 60 FPS, a gdy akcja się zagęszcza ilość klatek spada do 25 ( … i niech cicho siedzą znawcy, którzy uważają, że to jest właśnie granica płynności w grach, szczególnie w shooterach :P). Konkluzja jest taka, że w tym momencie gra się ciężko, aby nie napisać, że tragicznie …

CS 1.6 jest gierką wiekową, uważałem, że na tym Radku spokojnie wyduszę stałe FPSy … Poza tym, cała moja konfiguracja PC wygląda tak:

Processor: AMD Athlon 64 Processor 3200+

Memory: 1,5GB DDR

Hard Drive: 120GB Seagate

Video Card: ATI Radeon 9600 PRO

Sound Card: Realtek AC’97 Audio

Operating System: Windows XP Professional with Service Pack 3

Motherboard: ASRock 939Dual-Sata2

BTW Uprzedzam, że CS jest ze Steama, bo zaraz propagandziści legalności zaleją mnie swoimi postami :stuck_out_tongue:

Też mam 60 FPS na tej karcie przy “złych” ustawieniach grafiki. Wyłącz synchronizację pionową w panelu, powinno pomóc. Zmniejsz także inne wartości i zobacz czy w ogóle osiągniesz te 100 FPS. Gdyby to nie pomogło, uruchom Steama :arrow: wejdź w zakładkę Games :arrow: kliknij PPM na Counter-Strike :arrow: wybierz Properties :arrow: zakładka General :arrow: Set launch options… :arrow: wpisz -freq 100 :arrow: naciśnij OK :arrow: naciśnij Close. U mnie bez tej operacji nigdy nie ma 100 FPS. Nie zapomnij także o komendzie fps_max 100 (w configu lub konsoli).

Postąpiłem wedle twoich porad, niestety bez oczekiwanego rezultatu …

Owszem - FPSy sięgają teraz 85, ale przy większej akcji i tak drastycznie spadają …

Wpisałem oczywiście w konsoli /fps_max 100

Możesz jeszcze popróbować te komendy:

:arrow: http://forum.cs16.pl/viewtopic.php?p=3782#p3782