CS 1.6 - wyłączenie synchornizacji pionowej

Mam problem a mianowicie chcę wyłączyć synchronizację pionową a nie wiem jak to zrobić.

KArta GeForce FX5200 128mb i monitek crt.

Podobno po wyłaczeniu tejże synchronizacji fps w grze się zwiększa.

Proszę o pomoc

Pozdro

Jeżeli ma się włączoną synchronizację pionową, maksymalna liczba wyświetlanych klatek na sekundę w grze jest taka sama, jak częstotliwość odświeżania ekranu (np. 60 Hz = 60 fps).

Wyłącz v-sync i ustaw komendę fps_max 101 w konsoli gry. Wejdź w Panel sterowania NVIDIA (PPM na pulpicie lub Panel sterowania). Następnie: Ustawienia 3D/Zarządzanie ustawieniami 3D/Ustawienia programu. Tam możesz całkowicie wyłączyć synchronizację pionową (Ustawienia globalne) lub w konkretnej aplikacji (Ustawienia programu).

Nie jestem pewny czy dla CS 1.6 wystarczy w Ustawieniach programu wyłączyć v-sync dla Half-Life’a, ale na pewno zadziała to co chcesz osiągnąć, gdy wyłączysz synchronizację pionową w _ Ustawieniach globalnych _, musisz się liczyć, że w innych grach wtedy też będziesz miał wyłączoną, chyba, że dla konkretnej gry, w która też grasz włączysz v-sync w Ustawieniach programu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Synchronizacja_pionowa

Wejdź do Panelu sterowania NVidia, później po kolei:

Ustawienia 3D -> użyj zaawansowanych ustawień 3D (zaznacz) -> przejdź do ustawień -> synchronizacja pionowa - wymuś wyłączenie.

Panel nVidia masz albo w tray’u albo w panelu sterowania. Napisz czy ci się udało. Pozdrawiam :wink:

Udało się ale ale tylko 12 fps’a WIĘCEJ ;/ da się coś jeszcze zrobić na większej ilości klatek? :frowning:

Rok temu posiadałem komputer z taką samą kartą graficzną i wyciągał on 100 fps, lecz czasami klatki spadały. Przede wszystkim musisz podczas gry otworzyć konsolę tyldą (klawisz ~ ) i wpisz tam: _ fps_max 101 _. Standardowo ustawiony limit to 72 klatki na sekundę (stąd wzrost tylko 12 klatek z 60 fps). Ustaw rozdzielczość ekranu w grze na 640x480 lub 800x600. Powinno się grać na 32 bitach, ponieważ przy 16 bitach, jest lepsza widoczność przy smoke’ach. Ale jeżeli grasz tylko na serwerach publicznych to wydaje mi się, że nie powinieneś mieć większych problemów, jeżeli zagrasz na 16 bitach. Gdy wykonasz te czynności na pewno jeszcze bardziej poprawi Ci się płynność gry. :razz:

aha i jeszcze mam taki problem ze jak się zaczyna nowa runda to inne postacie przeskakują, zamiast iść płynnie przeskakują. Dopiero jak wpisze ex_interp 0.1 to idą normalnie a jak się zaczyna nowa runda to znowu przeskakuja i musze cały czas wpisywac te ex_interp 0.1. Co z tym fantem zrobić? :expressionless:

W dniu 09.07.2008 , o godzinie 18:09 został dopisany post przez polopolo1991

o dziekowa mam 100 fps’a w 1.5 ;] ale w 1.6 nadal 60 ;/

Może zainstaluj te sterowniki do karty graficznej nVidia 163.75 - tutaj masz link http://www.laptopvideo2go.com/drivers -> wybierz jaki masz sytsem, bo tego nie wiem i ściągnij sterowniki oraz plik INF, który musisz wrzucić do folderu z rozpakowanymi sterownikami. Reszta to już instalacja sterowników, na tej stronie masz również FAQ (jeśli nie znasz angielskiego, na pewno połapiesz się ze screenów). Podałem te sterowniki, ponieważ wydają mi się najlepsze. Sprawdź jeszcze po instalacji tych sterowników jaką masz grafikę ustawioną w cs’ie -> proponuję zmienić na D3D lub OpenGL.

Co do interp’u wejdź dysk C -> Program Files -> Valve -> csstrike -> config -> otwórz za pomocą notatnika -> wpisz w przed ostatniej linijce ex_interp 0.01 oraz rate 2500. Powinno pomóc, ale głowy nie dam uciąć, bo u mnie nieraz działa nieraz nie. Ścieżka może się trochę różnić w zależności od gdzie zainstalowałeś cs’a i czy masz Steam. Pozdrawiam :wink:

osiągnąłem te 100 fps’a i w jednym i w drugim cs’ie. Tylko w 1.6’ce wciąż mi ludziki przeskakują. Wpisałem w configu i wpisałem w przed ostatniej linijce ex_interp “0.01” oraz rate “2500” jednak nic to nie dało. Co robić? Jak zachowac ten interp na 0.1?

Komendy rate , ex_interp , cl_cmdrate i cl_updaterate są zależne od prędkości i jakości Twojego łącza internetowego. Musisz je odpowiednio wszystkie dopasować.

Polecam przeczytanie poniższych tematów i stron, na których opisane są informacje jak zoptymalizować CS aby wyciągał więcej fpsów (m.in. pobieranie high fps models dozwolonych na ESL, wyłączanie AA w czcionkach, rozdzielczość/odświeżanie, etc.), ustawienie komend typu rate, itp.

- Poradnik jak ustawic rate!! cmd/update itp! !!

- rate, cl_cmdrate, cl_updaterate, cl_rate - poradnik

- [PORADNIK] Synchronizacja pionowa (Vsync) ATI i NVIDIA

- [FAQ] KOMPEDIUM O FPS! !!

- [PORADNIK] Fps, komendy, grafika etc

- Optymalizacja counter-strike

Dziękiprzydały mi się te poradniki. A mam jeszcze 1 pytanie. Wiecie może jak ustawić kupowanie broni na przyciskach? np że po naciśnięciu automatycznie “P” kupujemy m4, po “L” deagle itd… Da się tak w ogóle?

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=936

czytamy:)

Coś nie ardzo działaja te bindy. Wpisuje bind “c” “ak47;m4a1;hegren;flash;vesthelm;flash;primammo;secammo;sgren;” tak jak jest napisane i nic mi sie nie kupuje. Nie wiem o co chodzi. Może nie trzeb pisac tych " ?czy jak… nie wiem… ja tak w ogóle szukam cfg do 1.5 a nie 1.6…

do 1.5 nie do 1.6 ? ;f fajnie ze poinformowałeś

a bindy działają tak raz wklepujesz w konsole lub do config.cfg w cstrike polish

potem aby kupić np. te ak ammo etc to wciskasz na respie c i wszystko ci się kupuje ;f