Cs:go bardzo mało fps dobry komputer

[AMD Ryzen 5 3500X]
[Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER MINI ITX OC 6GB GDDR6]

Witam , mam powazny problem z fpsami, na fps benchmarku średnia to jedyne 80 FPS, a taki komputer powinien wyciągnac grubo ponad 200, w ustawieniach systemu/nvidia wszystko na max wydajnosc ,
jakies sposoby na poprawe fps?

Skąd takie wnioski ?

Pewnie stąd:

(1) CSGO | Ryzen 5 3500x + GTX 1660 Super - Low Settings - YouTube

Tutaj mamy ustawienia LOW i wyciągamy 400 fps więc spokojnie na wysokich te 200 powinno być osiągalne z palcem w… wiadomo gdzie. :wink:

A jaki masz monitor?

Monitor nie ma tu nic do rzeczy. Monitor może mieć nawet i 60Hz ale procesor z tą kartą powinien generować więcej klatek niż 80.

Koledze chodzi o rozdzielczość, a ta ma już wiele do rzeczy.

Nie sądzę, ze autor tematu jest tak nieogarnięty, że gra na przykład w 4k i dziwi się, że ma 80 klatek.

Nie, nie chodzi o rozdzielczość, po co generować więcej klatek skoro monitor ich nie wyświetli?

Masz rację. Tylko zachodzi tutaj pytanie o wydajność sprzętu. Dlaczego generuje tylko 80 fps skoro powinien zdecydowanie dużo więcej. I co ma wpływ na taki spadek wydajności.

Pierwsze, co zakładam przy takich sytuacjach, to:

  • Limiter FPS
  • Inne programy uruchomione w tle
  • Zawirusowany komputer
  • Zrzucanie taktowań CPU i GPU przez przegrzewanie

Sprawa wygląda tak że jeśli jestem sam na mapie to na spokojnie jest 300-350, a jeśli dzieje sie coś więcej, jest więcej graczy mocno spada do 70

Tu należy zajrzeć do Menedżera zadań i sprawdzić w jakim stopniu obciąża podzespoły.

Na maksymalnych z i3 8100 i r9 280x wyciąga 150-250 FPS, więc tu raczej nawet 250 minimum. Pewnie GPU chodzi na 20-30%. Włącz HWmonitor przed grą i później zobacz jej utility

Tak swoją drogą, któryś sterownik Nvidii blokował grafikę, przy pewnej temperaturze zaczynała zrzucać drastycznie zegary, w przypadku 1650 było to chyba 60 stopni.
Reinstalacja pomogła.

No coś mam w tych okolicach temperatury

To sprawdź taktowania poniżej tej temperatury i jak ją przekroczy.
Odpal jakiś syntetyczny test np “power” w OCCT.

Zrobiłem reinstall, dla pewności format, pomogło