CS:GO Problem z instalacją DirectX

(mateuszek2003) #1

Witam

Mam pewien problem . Jak uruchamiam CS:GO wyskakuje mi okienko że muszę zainstalować DirectX .Za każdym razem po wejściu do gry . Jak to naprawić ? Tutaj jest zdjęcie

(lordjahu) #2

Masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej ?

(mateuszek2003) #3

Tak

(lordjahu) #4

Wywal je, zrestartuj komputer i zainstaluj najnowsze. Być może jakaś aktualka coś skopała w systemie.

(mateuszek2003) #5

myślę że to nie wina sterowników gdyż w tle nie mogą się pobierać bo mam wyłączone .Przed instalacją od nowa gry wszystko było ok i tego nie pokazywało .

(mateuszek2003) #6

stery aktualne

Może spróbuj ręcznie zainstalować pakiet DirectX, czasem jest przydatny mimo wbudowanego w system DX10/11/12

(Seba228215) #8

A… Windows 10. Panel sterowania, funkcje systemu (włącz) i na liście zaznacz na wszelki wypadek net framework 3.5 oraz główną opcję starsze składniki systemu i w nim direct play. Zastosuj i ok. System doinstaluje brakujące składniki. I spróbuj odpalić potem cs go.

(Seba228215) #9

Może źle napisałem. samo net framework 3.5, a po rozszerzeniu te dwie opcje co tam są, mają być odznaczone. Tak aby przy net framework 3.5 był taki czarny kwadracik jako zaznaczony. A starsze składniki systemu zaznaczasz, rozwijasz to i zaznaczasz direct play. Jak gra za pierwszym razem nie odpali, to przeinstaluj. Powinna wtedy spokojne zainstalować swoje biblioteki dx i ruszyć. :blush:

(mateuszek2003) #10

nie mam funkcji systemu w panelu mam tylko programy i fukcje

(Seba228215) #11

To programy i funkcje, a potem zakładka włącz/wyłącz funkcje.

(mateuszek2003) #12

zaznaczyłem DirectPlay tamto co miałem odznaczyć miałem już odznaczone od razu .I mam to samo co przedtem .

(mateuszek2003) #13

w sensie z grą nadal się to pokazuję .

(Seba228215) #14

Po usunięciu gry i folderu z steamapps i zainstalowaniu ponownym gier (gry) także ten sam problem ? Czy nie sprawdzałeś tego rozwiązania ?

(mateuszek2003) #15

Jeszcze nie instalowałem gry na nowo .

A ręczna instalacja podlinkowanej wersji Directx z 2010 (9.0 C) nie zadowala CS-a albo ręcznie z katalogu gry (praktycznie każda ma katalog z tym co musi być doinstalowane np. OpenAL, .Net Framework 4.6, DX 9.0C, DirectX3D itd.)?

(mateuszek2003) #17

Hmmmm podczas instalacji mam takie coś po kliknięciu yes wyskakuje coś takiego

Gdy wybiorę katalog taki Dysk d /DirectX wypakowało i program się zamknął . Tylko błąd nadal mam :frowning:

i tam w katalogu znajdź “dxsetup.exe” by rozpocząć instalacje właściwą.
Microsoft zrobił to w postaci samorozpakowującego się archiwum.

(mateuszek2003) #19

Instalacja nie powiodła się.

(mateuszek2003) #20

tak piszę po kliknięciu dalej i chwilowym czekaniu (warunki umowy zaakceptowane)