CS:GO przechodzi na model free-to-play


(lordjahu) #1

Lament, płacz, apokalipsa… CS:GO od teraz za darmo. Sens gry przepada, a masa troli, dzieciaków i ludzi nie potrafiących grać zespołowo zacznie uprzykrzać nam - graczom - żywot.

Moim zdaniem “nius” obowiązkowy :slight_smile:
@scorpions.b @gtxxor


(januszek) #2

Całkiem za darmo? Czy broń i wyposażenie i/lub mapy trzeba będzie kupować? :wink:


(lordjahu) #3

Wszystko za darmo, skiny pewnie wciąż będą płatne… ale wiesz, trzeba zachęcić nowych graczy bo tryb battle royale się sam nie sprzeda.


(Fizyda) #4

Yyyy, csgo już od dłuższego czasu jest f2p. Za darmo masz tylko singla, czyli wychodzi na to, że to jest demo. Chcesz grać online na serwerach, mm’y, faceity itd to musisz kupić prime.
Sprawdziłem to przed dodaniem posta, ale zostawiam, bo częściowo jest to aktualne. Teraz do f2p dodano tryby multi, ale pozostawiono rozróżnienie graczy na f2p i prime, gracze prime (Ci co zakupili grę) nie będą musieli grać z tymi f2p więc dużego problemu nie widzę.

Gracze ze statusem Prime będą dobierani z innymi graczami z tym statusem oraz będą mogli otrzymać zestawy pamiątkowe, losowe przedmioty i skrzynie z bronią przyznawane wyłącznie posiadaczom statusu Prime.

Bardziej na newsa nadaje się chyba najbardziej spektakularny problem jaki w tym roku w branży gier został osiągnięty, ba nawet może w całej historii nie popełniono takiego błędu. CSGO po dzisiejszym/wczorajszym update nie działa na kartach graficznych AMD i chyba wszystkich zintegrowanych xD. Po prostu nie chce się uruchomić, a jak się uruchomi to i tak się crashuje :smiley:.


(krystian3w) #5

Teraz pytanie jak z opcją Prime? Do kupienia czy konta wymrą przy kolejnym dziesięcioleciu gry?


(Fizyda) #6

Do kupienia, po to dałem link. Ci co kupili grę do tej pory mają z automatu prime. Moim zdaniem to będzie straszne rozwarstwienie, Ci co mają prime lub kupią dalej będą mieć (od teraz) lekko patologicznego csa, a Ci co będą grali f2p to będą grali w całym syfi i w samym środku patologii.

Ale moim zdaniem ten krok spowoduje, że w przeciągu 5 lat CS upadnie. Powód jest taki, że Valve musiało coś zrobić by konkurować z grami typu fortnite (czy jak to się pisze), no i jakoś wprowadzić modny tryb battle royale. Samo wprowadzenie trybu nic by nie dało, bo ludzie co kupią csa to po to by grać mm’y/faceity, więc cs zyskałby tylko kolejny martwy tryb. Zrobienie gry f2p sprawi, że początkowo może będzie większe zainteresowanie, ale CS nie zyska tym sposobem graczy lojalnych tylko skaczących po produkcjach f2p gdy tylko znudzi im się przegrywanie w danej produkcji. A zrobienie gry f2p sprawi, że nikomu nie będzie się chciało jej kupować, czyli będzie to powolna śmierć produktu.

EDIT:
Zrobienie gry f2p może też zniszczyć cs’a w przeciągu kilku miesięcy jeśli platformy takie jak faceit nie poradzą sobie z napływem f2p’lejowych graczy bo do założenia konta na faceit wystarczy przecież konto steam z grą, a to może mieć gorsze skutki dla gry na platformach typu faceit niż dla gry na mm’ach.


(mate931) #7

Zrobienie tej gry jako darmowej jest śmieszne:(


(Fizyda) #8

Śmieszne to jest popsucie przyzwoitej gry w tak wielkim stopniu xD.

Tego typu tematy powstają szybciej niż grzyby po deszczu :smiley:

2,5k komentarzy pod tematem na oficjalnym forum:
https://steamcommunity.com/app/730/discussions/0/1743353798883988483/

To jest największa klapa i porażka jaką chyba osiągnięto w branży gier :smiley:. Przebija nawet bugi z teksturami i postaciami w ścianach w Assassin’s Creed. Ludzie kupili grę i nie mogą w nią grać, w sumie Ci co jej nie kupili, a chcieliby bo wszędzie piszą o tym, że jest teraz f2p też nie mogą grać :rofl:.

EDIT:
Ludzie martwią się teraz napływem darmowych graczy psujących rozgrywkę, ale Valve to przemyślało i zastosowało profilaktyczne kroki. Teraz gra się nie uruchamia i nie ma problemu :rofl:.


(krystian3w) #9

Żarcik:

p2w / f2p is a one :handbag: (without hand) / :moneybag: (without money).


(mate931) #10

Podczas wyszukiwania meczu wyskakuje wyszukiwanie utracone xD


(wojtek20124) #11

Ogólnie ten update urąbał optymalizację, zbugował Motion Blur oraz poczekalnie (dołączanie, wieczne wyszukiwanie, zapraszanie).