CS GO przegrzewanie sie i wylaczanie PC podczas gry

Witam. PC przegrzewa sie tylko przy CS GO. Wiedzmin 3 na ultra - bez problemu, Black Desert na maxymalnych - nic sie nie dzieje , HOTS , Overwatch , Paladins , Hearthstone , BF1, BF V - wszystko na maxymalnych ustawieniach bez problemu, lecz CS GO po +/- 15 minutach grania przegrzewa sie i temp. dochodzi do okolo 80 stopni i sie wyłącza.
Specyfikacje PC.

  • Płyta Główna : MSI Z97 GAMING 3
  • Procesor : i7 4790K 4.0GHz
  • RAM : 2x Kingston HyperX DDR3 8GB 2400MHz
  • Karta Graficzna : MSI GeForce GTX 970 4096MB
  • Zasilanie : Chieftec GPM-650C (650 W )

80 stopni to wcale nie za dużo daj screen z programu hwmonitor.

kręcony?

Pasta wymieniona, wiatraki sprawne, z radiatora kurz wyczyszczony, w zasilaczu nic niepokojącego?

Pasta wymieniona , wiatraki w 100% sprawne. Pc czyszczony co tydzien - max 2 , zasilacz jak najbardziej sprawny.

jak pisalem na poczatku. wszystkie gry na maxymalnych ustawieniach po 3- 10 h grania działaja bardzo dobrze oprocz cs przy ktorym pc sie wylacza i temperatura wzrastra gwałtownie i nie wiadomo jakie cuda sie dzieją.

Problem z restartem pc dzieje sie tylko i wyłącznie przy graniu w CS:GO.

https://scr.hu/916W2g tutaj screen z OCCT odziwo nie wyłączyło pc po 20 min

Tak w ogóle to jakie masz chłodzenie procesora?

TCASE
74.04°C

Czyli w maksymalnych sytuacjach przekraczasz na rdzeniu temperaturę o 10 stopni, nic dziwnego, że płyta mże ciać.

Powiedz mi, czy CSGO jest mocno “procesor żerna”? tzn. jak grasz, czy sprawdzałeś ile u Ciebie z ta kartę masz wykorzystania?

Z tym cotygodniowym czyszczeniem, to przesadzasz. Chyba, że na kopalni w szybie grasz i pył łopatą wybierasz :wink:

A tak na serio:
Nie odpowiedziałeś na 1sze pytanie, a problem sam sobie stworzyłeś (chyba, ze to pokazuje turbo, ale ewentualnie je wyłącz):
procesor jest podkręcony, zlikwiduj to i powinno być stabilniej.
image

Może underclocking ?
Spróbuj nie grać na wysokich, zobaczymy co się stanie :stuck_out_tongue:

Z csgo to jest tak ,że ta gra nie jest jakaś strasznie wymagająca ale silnik na której jest napisana czyli sorce 2 bazuje głównie na procku i tu może być problem.

Może trzeba troszkę ograniczyć fpsy? komenda fps_max w konsoli.

FPS niewiele dadzą chyba,.

Zdecydowanie, u niego jest napiecie max 1,25… czyli bym lekko z 0,05 odjął i powinien mniej się grzać w peaku.

" Podkręcanie procesorów Intel Haswell z odblokowanym mnożnikiem (np.: Core i5-4670K) jest stosunkowo proste, ponieważ jeśli chodzi o absolutne podstawy, to zmieniło się raczej niewiele w stosunku do Socket LGA 1155. Teoretycznie do ustabilizowania CPU wystarczy ustawić mnożnik (RATIO np.: x45) oraz rozsądnie dobrać napięcie zasilania (VCORE), czyli sytuacja wygląda identycznie jak w przypadku Ivy i Sandy Bridge. Istotnym parametrem jest również kalibracja napięcia CPU (zalecane: High lub ręczne określenie tej wartości) oraz opcja Internal PLL Overvoltage, jeżeli w ogóle jest dostępna w UEFI (ON). Jednak należy pamiętać, że tylko Core i7-4770K oraz Core i5-4670K pozwalają na swobodny overclocking, natomiast reszta CPU jest częściowo zablokowana. Oczywiście, maksymalna wartość jaką osiągniemy zależy w dużej mierze od szczęścia, bowiem każda sztuka CPU podkręca się nieco inaczej. Poważnym ograniczeniem w tym procesie jest niestety temperatura. Procesory Intel Haswell należą do stosunkowo gorących, więc bez zmiany fabrycznego systemu chłodzenia nie warto robić sobie nadziei na przekroczenie bariery 4000 MHz. Zacznijmy jednak od początku i przeanalizujmy kluczowe sprawy:Napięcie procesora (VCORE) - bazowe napięcie dla Haswella wynosi ~1V, natomiast przy mocnym overclockingu lepiej nie przekraczać ~1.3V. Jeżeli nie zwiększamy taktowania od razu o 1000 MHz, warto poeksperymentować z niższymi wartościami rzędu 1.1-1.2V. Wszystko zależy od egzemplarza jaki nam się trafił, więc trzeba sytuację wybadać samemu"

fps i tak zmniejszyłem. Ustawienia z maxymalnych mozliwych dalem na niskie lecz nadawal wywala. teraz bede probowac odkrecic procek.

MHZ zmniejszone do 4000. napiecie mialem na 1.2 zmniejszylem na 1.15.
nadal pc sie wyłącza lecz dłużej wytrzymuje. w 1 dzień po ustawieniu co prawda w polowie MM wywalilo pc, a w 2 dzien udalo sie 3 mecze, w 3 dzien 2 mecze.
nie mam juz pomysłów.

Otwórz obudowę z obu stron, odsuń od jakiejkolwiek ściany z 10 cm.

Możliwe, że kręcenie go uszkodziło…
Ja bym dał takie gołe 1,050 na sztywno. Lepiej wolniej, a stabilnie(j), niż z outami wmczu. "