CS:GO spadki fps po zmianie monitora

Witam, zmieniłem monitor 2 dni temu i ustawiłem sobie rozdzielczość FULL HD 16:9 fps jest po 200-150 stałe i nagle spadają do 80. Zmieniłem rozdziałke na 4:3 black bars i również są spadki fps do 80… Na starym monitorze full HD 1280x(nie pamiętam ile) nigdy fps nie spadały poniżej 100, co może być przyczyną? 

masz ustawiane odświeżanie pionowe w ustawieniach gry? wtedy ilość fps może być ograniczana

 

a co do “Full HD” to jest to 1920 x 1080, więc jak poprzednio miałeś jak piszesz: “1280x(nie pamiętam ile)” to przy ustawionej niższej rozdzielczości karta grafiki wygląda na to, że była mniej obciążona i dawała radę wyświetlać więcej fps

Po co ci więcej fps niż 80? Różnicy nie zauważysz.

Akurat w takiej grze jak CS widać i czuć spadki FPS z 200 do 80 nawet przy monitorze 60Hz.

A przy monitorze 120 czy tym bardziej 144Hz takie spadki byłyby nie do przyjęcia.

 

Spróbuj do poleceń startowych CSa dodać

-high -theards X -nod3d9ex +cl_forcepreload 1

gdzie X wstaw ilość rdzeni procesora.

Polecenia startowe dodajesz wchodząc do biblioteki Steam -> ppm na Counter-Strike: Global Offensive -> Właściwości -> Ustaw opcje uruchamiania.

Chyba tylko proplayerzy czują spadki fps ale normalnemu graczu to różnicy nie zrobi, nie będzie nagle lepiej grał bo nie zauważy różnicy. No chyba, że autor gra na jakichś turniejach.

przeinstaluj sterowniki do graty graficznej

https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/43nrni/fps_increase_tweak_commands/