CS:GO spadki fpsów, problemy z lagami

Witam. Kiedy gram w cs’a mam okolo 120 fpsow, które ciągle spadają, przez to właśnie są lagi. Taktowanie monitora to 60Hz, więc “fps_max 61” ustawiam, żeby były mniejsze te spadki, bądź w ogóle. Wtedy to miałem po 20-30 fps’ów. Nie odpowiadało mi to, więc przeczyściłem LAPTOPA ccleanerem, rejestr itp, skanowanie (szybkie/pełne; z buta) i trochę pomogło, ale wciąż miałem lagi. Kupiłem więc podkładkę chłodzącą do laptopa, która pomogła mi dużo, ale wciąż nie odpowiada mi ilość fps’ów. Czy mogę to jakoś naprawić ?

sajstem.thumb.png.4c5755aa0f50c12b5bf00f

Za mało informacji. To jak pisanie w stylu “mam samochod marki Fiat, ale nie chce jechać, pomocy!”

Podaj dokładnie jaki masz sprzęt, sterowniki, system, pakiety zabezpieczające, co robiłeś etc. Obrazek nie działa.

Mówisz, że podstawka chłodząca Ci dużo pomogła, ale w ogóle nic nie napisałeś o temperaturach jakie masz. Monitoruj temperatury i zobacz czy mają związek ze spadkami. Sprawdź też użycie dysku. " mam okolo 120 fpsow, ktore ciagle spadają, " sprecyzuj, ciągle spadają czyli zaczynasz z 120 i co chwile spada aż do 0? do 30? Czy się po prostu masz fpsy się wahają? Na każdej mapie, czy w określonych sytuacjach? Jak w innych grach?  Może po prostu masz słabego laptopa? Albo na profilu oszczędzania energii? W sterownikach karty graficznej masz na max wydajność czy jakość? Daje coś zmiana ustawień w grze? Rozdzielczości?

Procesor: IntelCore i5-4200U CPU 1.60GHZ @ 2.30 GHz,  Pamięć RAM 4 GB (dostępne 3,89),  Typ systemu: 64-bit; procesor x64.

wcześniej patrzyłem programem msi afterburner 4.1.1, że temperatura (tam chyba tylko procesora pokazuje, jak dobrze pamiętam) wynosi 60°-75°C. W menedżerze zadań użycie dysku wynosi czasem, a nawet często 100%, gdzie 6mb/s to 100%… nie rozumiem tego. wcześniej na laptopie mogłem “smażyć jajecznicę”, więc możliwe, ze RAM mi sie spalił, ale chyba nic na to nie wskazuje.

teraz już nie spadają, ciężko to jakos stwierdzić.

Oszczędzanie energii i wszystko, co tylko możliwe na wydajność mam ustawione. Ustawienia nvidia, oszczędzanie energii, w cs’ie. Ustawienia w grze chyba wszystkie “low”; wszystko pod fpsy. Rodzielczości nie zmieniam, nie znajdę się potem :frowning:

 

Dodatkowo FRST mi nie chce działać. pobrałem wersję 64bitową i nawet odpalić się nie chce.

kowu5555 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Jedyne, co Ci to daje, to to, że w momentach, w których mógłbyś mieć więcej klatek, będziesz mieć mniej.

 

Jeżeli podkładka chłodząca Ci pomogła, to sugerowałbym dokładne przeczyszczenie laptopa. Możesz też spróbować dodać do komend startowych CSa

+cl_forcepreload 1 -high -threads x

gdzie “x” to ilość rdzeni fizycznych procesora.

forcepreload powoduje wymuszenie ładowania wszystkich elementów mapy w trakcie wczytywania mapy (normalnie ładują się one “w locie” przez co mogą być lagi), natomiast high ustawia wysoki priorytet dla gry.

  1. Ale lepiej mieć stałe fps’y wynoszące 59-61, czy dosyć częste spadki ze 110 fps’ów na jakieś 60 + ścina obrazu do tego ?

Zdziwiłbyś się ile kurzu można znaleźć wewnątrz laptopa, mimo jego czyszczenia z zewnątrz. Jeżeli sprzęt od nowości nie był czyszczony to polecam to zrobić, albo samodzielnie - jeżeli wiesz jak, albo z pomocą np. serwisu.

A jak bardzo może to pomóc ? I czy mogę zapobiec spadkom fps’ów z ~~110 na jakieś 60 ?

Hej,

Odpowiadając: bardzo może pomóc. Ale jak bardzo, musisz przekonać się sam w konkretnym przypadku,

Pozdrawiam,

A poza tym - co mogę jeszcze zrobić, żeby uniknąć takich spadków ? może skan frst, itp. ?

 

Hej,

Jeśli jest to problem sprzętowy, to programowo go nie obejdziesz - koniec i kropka.

Pozdrawiam,

To może być problem sprzętowy, ale o komputer w nijaki sposób nie dbałem, więc i w tym coś musi być.