CSS a serwer lokalny

(Gerard Marondel) #1

Witam

Zwracam się z taką sprawą, a mianowicie mam style napisane w css i są one w osobnym pliku na serwerze wirtualnym, na kompie mam zainstalowany webSerwer i gdy net jest włączony to strona wyświetla się należycie, natomiast gdy internet odłączę to nie wszystkie elementy z styli css mi się wyświetlają a konkretnie chodzi mi o te, które w nazwie mają cały adres strony np.

#logo {font-family: verdana, arial, helvetica, tahoma, sans-serif;color: #FFFFFF;font-size: 15px;background-color: #385498;background-image: url(http://www.jakaś-nazwa.pl/images/bla.jpg);margin: 0 0 0 0 ;padding: 0 0 0 0 ;text-align: center;font-weight: bold;}

Jednak gdy wpiszę je zamiast całej scieżki tylko:

#logo {font-family: verdana, arial, helvetica, tahoma, sans-serif;color: #FFFFFF;font-size: 15px;background-color: #385498;background-image: url (images/bla.jpg);margin: 0 0 0 0 ;padding: 0 0 0 0 ;text-align: center;font-weight: bold;}

to na serwerku lokalnym mi się to nie wyświetla, a na stronie w necie również, wychodzi na to że muszę podawać całą scieżkę do danego pliku.

I pytanie jak temu zaradzić ?

(Mynical) #2

zrób tak żeby wszystko było razem a nie porozrzucane po całym necie :] Ja trzymam wszystko w jednym, skrypty, css, js w jednym folderze i wszystko działa

(Airborn) #3

podawaj adresy względne zamiast bezwzględnych, wtedy nie będzie wymagana obecność neta

(system) #4

Zamiast

url(http://www.jakaś-nazwa.pl/images/bla.jpg)

dajesz

url(images/bla.jpg)

(Gerard Marondel) #5

Gotenks napisał:

zrób tak żeby wszystko było razem a nie porozrzucane po całym necie :] Ja trzymam wszystko w jednym, skrypty, css, js w jednym folderze...

No sory ale ja też mam to w jednym folderze ale i innym katalogu. _Puma_ dziekuję naprawiłem już to, a powodem tego było że w folderze głownym na serwerku nie było pliku css, tylko on był w innym katalogu tego folderu, mimo iż scieżka w meta:

wskazywała, to na lokalnym tego nie miałem po wyłączenu netu, i poprawnym wpisaniu zamiast całego adresu , tylko ten krótki

url(images/bla.jpg)

to nie działało.

Teraz to poprawiłem i dziękuję za wasze odpowiedzi. :slight_smile: