[css]Centrowanie tekstu w pionie przy obrazku

Witam. Mam problem z pionowym centrowaniem tekstu. Chodzi o tekst znajdujący się po prawej stronie od loga “Strona w budowie…”

tekst siedzi w divie o nadanej na sztywno wysokości i szerokości. W tym divie jest tez obrazek pełniący rolę linku.

kod css tego diva w którym siedzi owy tekst:

#LayTop {

background-image: url(../images/bw.jpg);

background-repeat: repeat-x;

height: 58px;

clear: both;

float: right;

width: 890px;

color: white;

font-size: 14px;

font-family: Tahoma;

margin-bottom: 5px;

vertical-align: middle;

}

Tutaj całe style:

http://elaszczow.pl/css/style.css

A tutaj cała strona:

http://elaszczow.pl

Ten text jest przyklejony do obrazka - to dlatego. Nie lepiej jako background zrobić całość razem z logo i wtedy se ustawisz ten napis.

no chciałbym mieć logo w linku. a jako tło mam pionowy pasek co sie powtarza po całej długości. A jak mogę odkleić ten tekst?

Musisz zrobić styl dla tego tekstu i ustawić własność position na absolute - ale to nie jest dobre bo jest wzgledem monitora - wiec pozostaje tylko pierwsza opcja + ustawienie marginesów wewnątrz tego diva dla tekstu (też jako nowy styl). Chyba że jakiś master coś innego podsunie.

Można pozycjonować tekst absolute pod warunkiem że div LayTop dopiszę się:

position: relative;

Wtedy tekst będzie pozycjonowany względem ‘rodzica’ a nie okna przeglądarki. Jednak użycie margin można z powodzeniem zastosować do tekstu zamiast pozycjonowania.

niestety marginesy nic nie dają dalej nie moge podnieść tego tekstu

Proszę nazwać temat konkretnie.

Dla tekstu:

line-height: 58px;

BTW, link nie działa.

problem już rozwiązałem pozycjonowaniem absolutnym z pomocą kolegi z innego forum. Link chwilami może nie działać bo wprowadzam połączenia z bazą przyjazne linki itd także różnie może być

Przecież takie rzeczy to się lokalnie robi :o

jak by tak sie dalo to bym tak zrobil

A dlaczego twierdzisz, że się da?

Masz problemy z odpaleniem czegoś? Pisz :wink: