Css drop down menu


(Kernelus) #1

Witam,

Posiadam takie menu http://jsbin.com/apeyez/2/edit lecz nie mogę sobie poradzić, żeby kiedy jest otwarte drzewko, żeby ten button z któego ono wychodzi miał cały czas kolor czcionki ustawiony na hover (normalnie jest czarny a hover biały). Do tego chciałbym zrobić, że kiedy jeden ma link na index i ja jestem w indexie żeby on był hover (chodzi o to, żeby był aktywny). Ogólnie to staram się zrobić podobne menu do tego tutaj: http://livedemo00.template-help.com/joomla_33640/

-- Dodane 09.05.2013 (Cz) 10:02 --

Ok poradziłem sobie, żeby jak jest drzewko otwarte to żeby hover nie gubił, tylko nie wiem dalej jak zrobić, żeby był aktywny hover jeżeli jestem na tej stronie do której się link odnosi oraz żeby 3 submenu nie najeżdżało mi na drugie.


(manieKMP) #2

Pierwsze, żeby głównemu elementowi menu pozostawał biały kolor fontu po zjechaniu na submenu, dopisz color: #fff; do li:hover a.

Drugie, dopisz do stylowania dla “hover” dodatkową klasę, np. o nazwie “current”, czyli:

ul li a:hover, .current {...

Po tym pozostanie Tobie podopisywanie nowej klasy w odpowiednie miejsca, jeśli operujesz na plikach html, wystarczy ręczny dopisek, gdzie dla:

  • index.html dajesz Home zamiast Home

  • about.html (czy jak go tam zwiesz) About Us zamiast About Us

itd.

Jeśli zaś działasz np. na php, to pewnie będziesz musiał wymodzić kod/skrypt, który będzie z automatu dopisywał klasę do odnośnika bieżącej strony.


(Kernelus) #3

Dzięki pomogło :smiley: Tylko jeszcze jest taka sprawa, ze jak wyjeżdża 3 submenu to nachodzi na drugie. :expressionless:


(manieKMP) #4

W li.submenu ul li { position: relative; left: 105px; } wystarczy zmienić wartość przesunięcia w lewo, ze 105px na 137px lub 136px, jeśli nie chcesz “szczeliny” (wartości, które podałem odnoszą się do przykładu, jeżeli menu nadrzędnie będzie szersze/węższe, wtedy należy nadać inne przesunięcie)…


(Kernelus) #5

ok dzięki wielkie, teraz wszystko działa. :slight_smile: