[css]:hover dla div'a = błąd w IE

Witam!

Ustawiłem sobie hover dla div’a. W FF i O działa jak należy, jednak w IE7 nie. Czyżby IE obsługiwało hover’a tylko dla a, a dla innych znaczników juz nie? Da sie to jakoś rozwiązać w JS? :cry:

Standardowo IE nie rozumie pseudoklasy :hover dla innych elementow niż

kutar , ok ale do sie to zdobić tak aby w przypadku wyświetlania w FF/O uzywało hover’a a w przypadku wyśw. w IE czegos innego co da taki sam efekt?

no tak;] efekt hover’a otrzymasz poprzez zastosowanie akcji:

onmouseover

onmouseout

a w nich zwykły javascript;]

Bzdura, IE7 rozumie pseudoklasę :hover dla każdego elementu. IE6 faktycznie umie tylko dla , ale da się go zmusić do interpretacji dla każdego.

Nie wiem, czy to jest tego sprawka - IE jest w trybie standardów, nie wszedł w Quirks? Znaczy ustawione jest prawidłowe Doctype w dokumencie HTML?

Pokaż fragment HTMLa i CSSa który nie działa. IE7 obsługuje :hover więc powinno działać.

IE7 naturalnie obsługuje hover dla innych znaczników. Dla IE 6 jest hack.

chodziło mi o IE6, nie zwróciłem uwagi w poście mic22’a na cyfrę 7 po IE;] sory, moje niedopatrzenie;]

no i co z tego, IE7 może sobie obsugiwać co chce, ale trzeba mieć na uwadze to, że jednak dużo ludzi korzysta ze starszych wersji…

onMouseOver/onMouseOut to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w tym przypadku

chcąc być tak tolerancyjny nie bierzesz pod uwagę, że niektórzy nie korzystają z obsługi JS :stuck_out_tongue: ich już nie masz na uwadze?

a czy są tacy ? jeśli są to niech się zmienią :stuck_out_tongue: po to jest javascript, żeby tego używać :wink:

LOL, to jest indywidualny wybór, ktoś chce JS a ktoś nie, ktoś lubi jogurt truskawkowy a ktoś gruszkowy.

Kogoś denerwują natrętne wyskakujące reklamy, zmieniające się obrazki, efekty po najechaniu na coś myszą, różne ■■■■■ółki latające za kursorem. Bardzo dobrze że można wyłączyć JS i chwała twórcom przeglądarek za to;]

Dokładnie, ja mam wyłączone domyślnie żeby tych denerwujących rzeczy nie oglądać.

Co do wyskakujących reklam nie sposób się nie zgodzić, ale uważam, że jednak trochę przesadzacie. Nie po to programiści opracowują nowe technologie, żeby z nich nie korzystać. Poza tym strony bez tych efektów są mniej atrakcyjne wizualnie, a co za tym idzie mniej osób na nie wraca i mniej można na nich zarobić… taka prawda, nic nie poradzimy :slight_smile:

A co do “różnych ■■■■■ółek latających za kursorem” - też mnie to denerwuje, ale w żadnym szanującym się serwisie nie spotkałem czegoś takiego :slight_smile: Nic nie poradzimy, że niektórzy nieumiejętnie korzystają z technologii…

Na koniec dodam jeszcze, że najprawdopodobniej więcej jest osób używających przeglądarki starsze niż IE7 niż osób, którym z jakichkolwiek przyczyn nie działa js, a w tym przypadku uważam za uzasadnione dostosowanie się do większości.

almah , to wszystko prawda. JS mam wyłączone domyślnie, ale używam ff i rozszerzenia ‘noscript’ które pozwala na określonych stronach włączyć JS a na innych nie i jest to moim zdaniem bardzo wygodne :slight_smile:

Czy serwis typu WP.PL jest według Ciebie “szanujący się”… no to bardzo często tam mnie coś takiego spotyka, szczególnie w poczcie. Mam jeszcze kilka tego typu przykładów. Po prostu tu chodzi o kasę. Za pieniądze każdy serwis wyświetli taką reklamę jaką tylko reklamodawca chce;]

Dodam jeszcze, że masz rację, technologie są dobre, ale ich wykorzystanie przez wielu webmasterów już nie, i po to jest ten “wyłącznik” JS;]

Mam wrażenie, że nie przeczytałeś całej mojej wypowiedzi

Miałem tu na myśli coś w stylu zegarka, tekstu czy jakiegoś innego badziewia ciągnącego się za kursorem. Nie przypominam sobie żeby coś takiego było na wp, jeśli jednak się mylę to przepraszam.

A mi z kolei chodziło o cokolwiek, co lata za kursorem, nie ważne jaki jest tego sens (czy tym czymś jest zegarek, tekst czy reklama). Dla mnie wszystko co lata za kursorem jest co najmniej irytujące.

BTW. no faktycznie z zegarkiem na WP się nie spotkałem, ale z typowymi reklamami tak.