[CSS] IE między Firefox pokazują się błędy

Witam taki mam problem z IE a miedzy firefox, co zrobic CSS zeby bylo samo jak firefox?

Oto:

http://www.miniupload.pl/data/public/87 … e88cc4.jpg

html:

Whats is BlogCatalog?
blog catalog is the premiere social directory on the internet. Whether looking to promote your own blog
subscription next1.png

Want an Account?
Subbmit Your Blog!

Sign-In next2.png
[/code] CSS:

[code] div.mail1 { width:184px; height:190px; background:url(img/bgmail1a.png) no-repeat; float:left; margin:5px 0 0 0px; padding:0px; } div.mailt1 { margin:10px 10px; } div.mailt1 p { width:160px; margin:0px 0px; color:#4e6ba5; font-family:trebuchet ms; font-size:15px; float:left; } div.mail2 { width:184px; height:190px; background:url(img/bgmail2a.png) no-repeat; float:right; margin:5px 432px 0 0px; padding:0px; } div.mailt2 { margin:10px 50px; } div.mailt2 p { margin:0px 0px; color:#4e6ba5; font-family:trebuchet ms; font-size:15px; } div.mailt3 { margin:0px 15px; } div.mailt3 p { margin:0px 0px; color:#4e6ba5; font-family:trebuchet ms; font-size:12px; text-decoration:underline; } div.form1 { margin:29px 0px; } div.form1 p { height:0px; margin:1px 0px; color:#000000; font-size:12px; text-align:justify; } div.form2 { margin:10px 0px; } div.form2 p { margin:5px 110px; color:#4e6ba5; font-size:12px; } div.sub1 { margin:70px 0px; } div.sub1 p { margin:10px 70px; color:#4e6ba5; font-size:12px; }

a próbowałeś IE 7 zaktualizować do IE 8 i zobacz jak będzie wyglądalo

nie niechce mi sie IE8 bo mam windows viste 64 bit i tam flasha nie da sie:/

Jak ci idzie na IE8 z tym CSS? czy moglbys zrobic screen?

testw , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Na forum używamy polskiej pisowni. Popraw błędy. Długie kody proszę umieścić na zewnętrznym serwerze. Przeczytaj ten temat i popraw to proszę.

viewtopic.php?f=16&t=394978

ale jaka to strona bo nie znam jakiejś strony z css ja mam windows 7 to mam ie 8

Tutaj wcale nie masz błędu po stronie przeglądarki internetowej. To, że masz Vistę 64 bitową, to też nie jest problem dla Flasha. A jak coś jest nie tak wystarczy dograć odpowiedni dodatek (wystarczy uważnie czytać pojawiające się komunikaty). Ja pracuję na starej wersji XP. Vista nie przypadła mi do gustu. Uważam, że nie zawsze, to co najnowsze jest najlepsze. Wracając do głównego wątku - IE zawsze sprawia problemy przy pisaniu kodu strony. Poza tym pomyśl, co Ci da, jak zmienisz wersję przeglądarki? Nic nie da, bo stronę będą oglądali inni użytkownicy i nikt nie będzie aktualizował IE do takiej czy innej wersji albo przenosił się na Explorera z Opery np., gdyż strona najzwyczajniej się będzie rozjeżdżała (ja bym taką stronę opuścił i poszukał innej o podobnej tematyce). Musisz pamiętać o komforcie innych użytkowników. Stronę powinno próbować się pisać tak, aby wszystkie przeglądarki mogły ją prawidłowo wyświetlić. Ponieważ IE rządzi się swoimi prawami, mówiąc kolokwialnie, to chyba jedynym sposobem jest napisanie osobnego CSS-a pod IE. Aby to zrobić w kodzie swojej strony musisz dodać:

W pierwszej linijce można jeszcze określić dla jakiej wersji IE jest przeznaczony CSS. O tym możesz poczytać już samodzielnie. Jest mnóstwo informacji w sieci na ten temat.

Sprawdzaj też stronę za pomocą Validatorów (X)HTML i CSS, po to by strona była zgodna ze standardami. Jak będzie napisana bezbłędnie teoretycznie będzie się wyświetlać na każdej przeglądarce internetowej prawidłowo. Validator pokazuje Ci powstałe błędy (oczywiście jeśli takowe są), gdzie błąd się znajduje i jest podpowiedź, co trzeba ewentualnie poprawić.

Możesz także zastosować poniższy przykładowy kod:

/* ----- Hack dla IE 7 bez Opery 5-9 ----- */

html*div#test {

   color:green;

   /* ----- Hack dla innych przeglądarek ----- */

   _color:black;

   /* ----- Hack dla IE 5 Mac ----- */

   /*\*//*/

   color:black;

   /**/

}

jednakże rozwiązanie opisywane w powyższym poście jest skuteczne i (co dla mnie ważne) - eleganckie.

Pozdrawiam.