CSS - jak zrobić podkreślanie linków w różnych kolorach

Witam serdecznie, robię stronę www, aby linki się podkreślały na czerwono użyłem takiego kodu który wpisuje się w sekcji head:

Dla pewności podam adres strony (oczywiście niedokończona): http://bezpiecznypc.yoyo.pl

Jak wspomniałem wszystkie linki podkreślają się na czerwono po najechaniu na nie. Ale chciałbym, aby linki na tym niebieskim pasku tuż pod logiem podkreślały się na biało, a pozostałe tak jak są czyli na czerwono. Nie znam CSS w ogóle. Proszę nie podawać mi stron do kursu z CSS itp. tylko chciałbym wyjaśnienie jedynie tego pytania.

W kodzie strony (css) masz tak napisane

.styl4 {

	font-size: 14px;

	font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;

	color: #FFFFFF;

	font-weight: bold;

}

Możesz to zamienić na

a.styl4:link, a.styl4:visited {

	font-size: 14px;

	font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;

	color: #fff;

	font-weight: bold;

}


a.styl4:hover {text-decoration: underline;}

Oczywiście a.styl4:link, a.styl4:visited można zapisać jeszcze na kilka sposobów ale po co :slight_smile:

Dzięki działa, tylko chodzi o to, że czcionka mi się rozpada w jednym miejscu, mianowicie:

Wejdź w plik index: http://bezpiecznypc.yoyo.pl/index.php i bardzo ładnie, to co chciałem na biało się podkreśla a reszta na czerwono :-D. Ale zobacz na Aktualności i Wstęp jaka czcionka niedobra. Wejdź np w dział Download i tam jak ładnie jest napisane Download. Chciałbym, aby ten kod co podałeś nie niszczył żadnych czcionek, czy można go tak zmodyfikować, jeśli tak to bardzo bym prosił :wink:

Download

Download
[/code] Index

[code]
Wstęp
[…]
Aktualności

Nadaj dla (Wstęp - Aktualności) div’a class=“styl21” gdzie jego deklarację przerzuć do pliku css.css Polecam jakiś kurs ccs + html bo masz nieźle namieszane w kodzie, te same deklaracje stylów powtarzasz w kodzie strony i pliku css.css (a wystarczy raz w pliku css.css). Lokalne style używaj gdy deklarujesz je tylko dla wybranej stronki. Tym samym elementom (na różnych stronach) ponadawaj te same style w pliku css.css. I jeszcze jedno

Używa się jeden raz na całej stronie. Naprawdę poczytaj jakiś kurs

Dobra co raz lepiej mi idzie, już dalej sam sobie poradzę

Bardzo ci dziękuję :-D, pozdrawiam