CSS - Łamanie lini

Witam.

Chciałem umieścić tekst na grafice, aby by zaczynał się tak w połowie zdjęcia i się ciągną aż do końca. Problem mam taki, że jak wprowadzam tekst, to on zaczyna się tam gdzie chce, ale niestety nie kończy, jest on jedną wielką linią. Mogę wiadomo łamać linie w html

, ale chciałbym aby automatycznie w danym miejscu łamał mi linie. Da sie tak? Jak bym miał to robić w html, to drużo było by roboty z tym.

Pozdrawiam

Michał

Na twoim miejscu dałbym diva a w nim obrazek jako tło, ale nie wiem czy jest to zgodne ze standardami :oops:

Tak właśnie mam zrobione. Mam diva a w nim taki kod:

#dolny {

	width: 513px;

	height: 148px;

	background: #000000 url("asd.png") no-repeat;

	float:left;

	padding: 15px 10px 20px 20px;

}

Problem w tym, że nie czyta mi tego marginesu po prawej ;/… I tutaj zaczynają się schodki…

hmm ja wkleiłem twój kod i o ile są w divie spacje to linie mi łamie ;]

Jak w divie są spacje? W divie mam umieszczony tekst, ale on mi sie nie łamie :slight_smile: Rozumiesz?

To znaczy, że tekst składa się z poszczególnych wyrazów oddzielonych spacjami np. “Ala ma kota”.

Niektórzy na próbę wpisują: “aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa”

i dziwią się, że się nie łamie.

Zastosuj word-wrap (CSS 3):

word-wrap: break-word;
overflow:hidden

Chamskie ale działa.

Rzeczywiście działa. :frowning: Cały problem w tym, że podziału wyrazów dokonujemy według pewnych zasad i zautomatyzowanie go wymagało by odpowiedniego dla danego języka słownika. Fatalnie by wyglądał podział np. gó-ra. Nic dziwnego, że się tego nie czyni, także w tym okienku. :slight_smile: