[CSS] Listy ol "rozjeżdżają się", tylko w Operze (Wordpress)


(filozof) #1

Witajcie!

Dawno nie zaglądałem na forum, ale sądzę, że ktoś może mi tu pomóc.

Zastanawia mnie, dlaczego na stronie Samorządu Studenckiego, którą prowadzę, listy ol (i tylko one, problemu nie ma z listami punktowanymi) wychodzą poza margines, w dodatku w dziwny sposób tekst przesuwa się względem liczby początkowej. Takie zjawisko występuje tylko w Operze, sprawdzałem jeszcze w Firefoksie i rekonq (a więc na Webkicie)

Adres podstrony z listą numerowaną: http://rod.gs/4Cm

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale strona - jak widać - jest na Wordpressie. Przeszukałem plik CSS, jest tam tylko jedno ustawienie szczególne dla list numerowanych: lewy margines, ale nawet usunięcie tej wartości nie skutkuje.

Czy ktoś wie coś na ten temat, ma jakąś podpowiedź? Będę wdzięczny :slight_smile:


(soanvig) #2

Jedyny problem jaki widzę w Operze (w porównaniu z Fx) jest to, że przy punkcie trzecim pojawia się tajemnicze wcięcie, które (strzelam) jest spowodowane tym, że w poprzednim punkcie mamy styl “text-align: left;”, który nie wiadomo po cholerę tam jest, a może powodować problem.


(filozof) #3

Rzeczywiście, coś takiego się znalazło - ale usunąłem, a problem pozostał.

Zauważ, że ostatnie słowo w pierwszej linii tego wysuniętego punktu jest obcięte (“do przedstawicieli”). Lepiej widać to może tutaj: http://rod.gs/5Cm


(soanvig) #4

Odpaliłem

Zadania Samorządu

  1.  obrona praw studentów,
  2. popieranie i realizacja naukowych, kulturalnych, sportowych, turystycznych i innych inicjatyw studenckich,
  3. ułatwianie studentom korzystania z prawa do zrzeszania się,
  4. uczestniczenie w decydowaniu o sprawach Akademii w zakresie i na zasadach określonych Ustawą i Statutem Akademii Teatralnej oraz innymi przepisami,
  5. współdecydowanie z władzami Akademii w sprawach socjalno-bytowych studentów, w szczególności sprawach pomocy materialnej, oraz opiniowanie kwot opłat wnoszonych przez studentów w toku studiów,
  6. opiniowanie projektów decyzji organów Akademii,
  7. wybieranie przedstawicieli do kolegialnych organów Akademii,
  8. wyrażanie opinii społeczności studenckiej w sprawach związanych z procesem kształcenia i wychowania w szkołach wyższych oraz w sprawach ze środowiskiem tym związanych lub wymagających jego wypowiedzi.
    [/code]

na localu i działa, więc błąd leży na 100% w CSS i zaraz pomogę ci go znaleźć


(filozof) #5

Dzięki, będę cierpliwy :slight_smile:


(soanvig) #6

Problem powoduje text-align: justify. Nie wiem do końca czemu tak działa, że na początku wali takie wcięcie, ale usunięcie tego parametru nie wpłynie znacząco na wygląd strony. Czyli dla listy ol daj w css:

text-align: left;

Konkretnie ma wpływ justowanie nadane dla klasy .post-body


(filozof) #7

Rzeczywiście, działa - dziwne, ale działa. Dzięki! :slight_smile: