[CSS] Odwrócony selektor ogólnego rodzeństwa

Selektor ogólnego rodzeństwa działa tak:

Ja potrzebuję i proszę was o pomoc w znalezieniu efektu w CSS-ie działający na odwrót, czyli:

Pasuje do tych elementów selektora drugiego, które za sobą mają elementy pierwszego selektora.

p+p ?:slight_smile:

jezeli dobrze ciebie zrozumialem

http://selectivizr.com/

Nie, nie chodzi mi o to żeby był bezpośrednio przed(tak jak działa +) tylko za.

podaj kawalek jakis kodu… moze bedzie latwiej cos wymyslec

example1
example2[/code] Z “+” lub “~” jest tak, że styl działa na “p” jeśli przed nim (w drzewie DOM) stoi “div”:

[code] div + p, div ~ p { background: red; }
Ja bym chciał żeby styl działał na “div” jeśli za nim (w drzewie DOM) stoi “p”, lecz taki zapis nie zadziała bo jest przewidziany do innego zastosowania:

p + div, p ~ div {

    background: red;

}


/* ani nawet to */

div + p, div ~ p {

    background: red;

}

Na moje nie ma takiego czegoś.

Dodaj sobie jakąś klasę do diva po prostu.

Albo napisz dodawanie css przez jquery, w sensie wyszukujesz divy które występują przed p - chwila zabawy jest.

Że za pomocą JavaScriptu da się to zrobić to wiem, ja mam do dyspozycji jedynie Stylish, nie chcę używać do jednej “drobnostki” skryptu w Greasemonkey, zresztą nie wiem czy może on modyfikować interface Firefoksa?

Czy nie wydaje się wam dziwne, że da się zrobić to w jedną stronę a w drugą już nie? Ciekawe kto to projektował? Raczej nikt mądry :wink: No chyba że da się to zrobić jakimś trikiem albo na około.

Jestem dziś lekko nie kumaty.

Ty chcesz zmienić sobie style na jakieś stronie w Firefoxie? W sensie wygląd pod siebie “poprawić”?

Nie, dokładnie to chcę zmodyfikować przyciski “#star-button” i “#stop-button” na pasku adresu w

@-moz-document url-prefix('chrome://') {


}

Czyli interface Firefoksa.

Chcę aby #star-button znikał kiedy pojawia się przycisk #stop-button (jest to tylko część mojego stylu).

Dlatego chcę mieć coś takiego jak wcześniej pisałem.