CSS problem z parametrem color

Robie moja pierwsza stronę w CSS. Strona oparta jest na Divach i mam 3 pytanka. Jak zrobić aby strona się wyśrodkowywała jak będzie inna rozdzielczość? Mam problem z parametrem color w divie id.05 . Biore parametr “large” i nic się nie dzieje. I ostatnie… Jak zrobić by był plik CSS i strona html by z tego korzystała? Daje mój kod:

  1. Żeby wyśrodkować, to w głównym (nadrzędnym) divie dopisujesz w CSS następujący parametr:

    margin:auto;

Ustawia on margines na automatyczny, co powoduje że z obu stron będzie taki sam, czyli de facto wyśrodkuje stronę. Niestety, IE ma swoje widzimiesie, więc dla świętego spokoju w body {} w CSS dodaj jeszcze:

text-align:center;

Co prawda jest to atrybut dla elementów liniowych, ale IE sobie bez niego nie poradzi z wyśrodkowaniem DIVa. 2. Zapomniałeś o średnikach na końcach dwóch ostatnich linii:

color: green;

font-size: large;
  1. W sekcji HEAD dajesz znacznik:

i tworzysz plik style.css , w którym będziesz przechowywać style.

Nie koniecznie, dla ie jest potrzebny odpowiednie doctype. centrowanie

moglibyscie mi powiedziec gdzie dokladnie wkleic margin:auto;? bardzo bym byl wdzieczny…

body

{

margin: auto;

width: 700px; (albo ile chcesz)

}

w arkuszu stylów oczywiście

ale to działa tylko przy doctype strict, jeżeli masz transitional albo frameset to zajrzyj na stronę Pumy.

No tak, ale STRICT nie każdy chce (czyt. umie) stosować. Niekiedy zastosowanie STRICT będzie wiązało się z przepisaniem całego kodu strony żeby była zgodna ze specyfikacją.

Co do pytania:

div.Table_01 {

margin:auto;

// tutaj pozostałe

}

@EDIT:

ehh, Rowerzysta mnie wyprzedził :stuck_out_tongue_winking_eye:

kurde nie bardzo kapuje…

mozecie mi podac GOTOWY fragment kodu. bo nei iwem gdzie to wklejac czy w div table czy gdzie…