[CSS] Zagnieżdżona lista w Chrome

Mam zagnieżdżoną listę, która ma być menu na górze strony.

[code]ul {float: left; margin: 10px; list-style: none; background: #80ff80} li {float: left; margin: 0; padding: 0 0 0 10px; } ul li ul {float: right; margin: 0 0 0 0; padding: 0; background: #ffff80} ul li ul li {float: left; margin: 0; padding: 0 0 0 10px;}

W Firefoxie, IE 8 i Operze wygląda jak powinna.

firefoxlista.th.png

A w Chrome (a więc pewnie też w Safari) tak:

chromelista.th.png

Co zrobić, by i w Chrome wyglądało to tak jak chcę?

pierwszy element

drugi element

trzeci element

wewnętrzny element

drugi wewnętrzny element

trzeci wewnętrzny element

czwarty element

Pozdrawiam.

No tak, ale to nie jest rozwiązanie bo to nie jest lista zagnieżdżona. Mi zaś chodzi o to, by lista zagnieżdżona po włączeniu opływania wyświetlała się w Chrome tak jak lista niezagnieżdżona. Tak samo jak się wyświetla w innych przeglądarkach.

Swoją drogą ciekawe czy ten inny sposób wyświetlania w Chrome to błąd Google przy tworzeniu przeglądarki czy to inni producenci się mylą.

Obrazki są te same.

Spróbuj powywalać wszystkie floaty, a zamiast nich dać w ul i li display:inline;

Zawsze zeruj domyślne style przeglądarki http://meyerweb.com/eric/tools/css/reset/

Widać, że Chrome powiela ten sam błąd co… MSIE (sic!) :D! Nie ignoruje w kodzie HTML znaku końca linii ;].

Zamiast tak :

[code]

Rozwiązania mojego problemu podane przez athei oraz GediMaster są poprawne. Dlatego tym panom składam poklonr.gif

Natomiast skandynowi dziękuję za dobre chęci.