Ctfmon.exe

Witam!

Zaznaczam od razu, że nie znam się na komputerach w stopniu zaawansowanym; wiem, co i jak, na własny “domowy” użytek. Dlatego piszę, bo porzebuje pomocy.

Ostatnio zauważyłam, że mój komputer spowalnia, np. kiedy rozmawiam przez gg, nie mogę otworzyć explorera, ponieważ od tej chwili to, co piszę i wysyłam jest niemożliwe wolne. To tylko jeden z nielicznych przykładów.

Zauważyłam, że w autostarcie mam coś takiego: “ctfmon.exe”, trochę poszperałam na forach i postanowiłam to odznaczyć, żeby mi się nie włączało. Kiedy ctfmon nie włącza się podczas uruchamiania systemu, jest trochę lepiej, ale nie do końca. Problem tkwi w tym, że wspomniana aplikacja, mimo że odznaczona, ładuje się bez pytania po jakimś czasie od włączenia komputera. Jak to skasować, kiedy to siedzi w systemie? Do tej pory nie miałam kłopotów z komputerem i choć nie jest to sprzęt nowy, powiedziałabym, że raczej przestarzały, radził sobie dobrze, ale teraz… Bez wyraźnego powodu, zawieszają mi się programy, zwłaszcza ad-aware.

Czy ktoś mógłby mi poradzić?

Mam win98.

Pozdrawiam!

ctfmon to proces systemowy Windows - jest więc niegroźny.

Podejrzewam, że masz na komputerze dużo śmieci. Ściągnij sobie

program HijackThis i wklej tu log. (Jeśli nie wiesz “co i jak”, poszukaj

sobie na forum informacji > Szukaj na górze strony.)

Wkleisz loga - zobaczymy, co da się zrobić.

Running processes:

C:\WINDOWS\SYSTEM\KERNEL32.DLL

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSGSRV32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MPREXE.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\mmtask.tsk

C:\WINDOWS\SYSTEM\ZONELABS\VSMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSTASK.EXE

C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE

C:\WINDOWS\TASKMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SYSTRAY.EXE

C:\PROGRAM FILES\AVPERSONAL\AVGCTRL.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\HPZTSB05.EXE

C:\PROGRAM FILES\ZONE LABS\ZONEALARM\ZONEALARM.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SPOOL32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\WMIEXE.EXE

C:\PROGRAM FILES\EMULE\EMULE.EXE

C:\PROGRAM FILES\GADU-GADU\GG.EXE

C:\PROGRAM FILES\AVANT BROWSER\AVANT.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\PSTORES.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\DDHELP.EXE

C:\MOJE DOKUMENTY\PROGRAMY\HIJACKTHIS.[+DLL].1.98.2\HIJACKTHIS.EXE


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.interia.pl/

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.idg.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Program Microsoft Internet Explorer dostarczony przez IDG.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\PROGRAM FILES\ACROBAT\ACROBAT 5.0\READER\ACTIVEX\ACROIEHELPER.OCX

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHELPER.DLL

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll

O3 - Toolbar: @msdxmLC.dll,-1@1045,&Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\SYSTEM\MSDXM.OCX

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll

O4 - HKLM\..\Run: [ScanRegistry] C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun

O4 - HKLM\..\Run: [TaskMonitor] C:\WINDOWS\taskmon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM\..\Run: [SystemTray] SysTray.Exe

O4 - HKLM\..\Run: [AVGCtrl] C:\PROGRAM FILES\AVPERSONAL\AVGCTRL.EXE /min

O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\SYSTEM\hpztsb05.exe

O4 - HKLM\..\RunServices: [TrueVector] C:\WINDOWS\SYSTEM\ZONELABS\VSMON.EXE -service

O4 - HKLM\..\RunServices: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM\..\RunServices: [SchedulingAgent] mstask.exe

O4 - Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O4 - Global Startup: ZoneAlarm.lnk = C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zonealarm.exe

O8 - Extra context menu item: Pow&iększ - C:\PROGRAM FILES\TV\Web\zoomin.htm

O8 - Extra context menu item: Po&mniejsz - C:\PROGRAM FILES\TV\Web\zoomout.htm

O8 - Extra context menu item: &Podświetl - C:\PROGRAM FILES\TV\Web\highlight.htm

O8 - Extra context menu item: Wyszukiwanie w sieci &Web - C:\PROGRAM FILES\TV\Web\selsearch.htm

O8 - Extra context menu item: Otwórz ramkę w &nowym oknie - C:\PROGRAM FILES\TV\Web\frm2new.htm

O8 - Extra context menu item: O do&kumencie... - C:\PROGRAM FILES\TV\Web\aboutdoc.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE10\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR1.DLL/cmsearch.html

O8 - Extra context menu item: Cached Snapshot of Page - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR1.DLL/cmcache.html

O8 - Extra context menu item: Similar Pages - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR1.DLL/cmsimilar.html

O8 - Extra context menu item: Backward Links - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR1.DLL/cmbacklinks.html

O8 - Extra context menu item: Translate into English - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR1.DLL/cmtrans.html

O9 - Extra button: (no name) - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\MSMSGS.EXE

O9 - Extra button: Real.com - {CD67F990-D8E9-11d2-98FE-00C0F0318AFE} - C:\WINDOWS\SYSTEM\Shdocvw.dll

O12 - Plugin for .spop: C:\PROGRA~1\INTERN~1\Plugins\NPDocBox.dll

O12 - Plugin for .mov: C:\PROGRA~1\INTERN~1\PLUGINS\npqtplugin.dll

O12 - Plugin for .mpga: C:\PROGRA~1\INTERN~1\PLUGINS\npqtplugin4.dll

O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=http://www.idg.pl

O16 - DPF: {A3009861-330C-4E10-822B-39D16EC8829D} (CRAVOnline Object) - http://www.ravantivirus.com/scan/ravonline.cab

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://www.pandasoftware.com/activescan/as5/asinst.cab

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://bezpieczenstwo.onet.pl/skaner/SkanerOnline.cab

Log jest czysty, jak łza.

Trochę przeładowany, jak na mój gust, ale wszystko jest OK.

Być może Twoje problemy z wolnym działaniem komputera wynikają

z konfiguracji sprzętowej - piszesz, że jest

Co to znaczy?

wyłącz programy z autostartu start->>uruchom msconfig (wyłącz nie potrzebne programy które nie mają sie uruchamiać wraz z sytemem), gg może spowalniać gdyż jest pełne archiwum.

Wiem, jak się dostać autostart :wink: W swoim pierwszym poście pisałam przecież, że stamtąd chciałam wyłączyć msconfig. GG nie mam w autostarcie, a archiwum na pewno nie jest pełne, bo nie archiwizuję wiadomości.

A co do przestarzałości mojego komputera, to chyba nie w tym rzecz, bo on jest przestarzały od dawna, a szwankuje od kilku tygodni. Do tej pory nie miałam z nim problemów. Więc co robić?

sprawdzałaś czy nie masz wirusa ?

Klitajmestra - To Kobieta.

Sebastian Sz.

Sprawdzałam, niejednokrotnie, nie mam.

może posiadasz konflikt sprzętowy ???

Informacji nie ma za wiele, ale proponowałbym dokładną konserwację.

*Ściągnij stąd program Wash&Go i

usuń wszystkie zbędne pliki, złe wpisy w rejestrze itp.

*Przeskanuj dyski programami AdAware i Spybot.

*Ściągnij Diskeepera i zdefragmentuj dysk.

*Zainstaluj programy SpywareGuard i SpywareBlaster (javacool)

Nie wiem, czy masz dobrze skonfigurowany firewall. Wejdź tutaj i

przeskanuj porty.

Daj później znać, co to dało, ok? :slight_smile:

Serdeczne dzięki za zainteresowanie. Zrobię wszystko, jak pisałeś i jutro dam odpowiedź, “co i jak” :slight_smile:

Zrobiłam wszystko, o czym mówiłeś; żadnej poprawy. Wydaje mi się, że to ma związek z jakimś programem, który jest w autostarcie. Tylko że ja nie wiem, co mogę, a czego nie, wyłączyć. Oto co tam mam: Scan Registry, Task Monitor, Load Power Profile, System Tray, HPDJ Taskbar Utility, True Vector, Acheduling Agent, DK Service, Autostart Pakietu Microsoft Office.

Wiem, co masz w autostarcie z Hijacka :slight_smile:

Można wyłączyć

* scanregw.exe - skanowanie rejestru przy każdym uruchamianiu

* hpztsb05.exe - coś od drukarki

* Load Power Profile - dla laptopów

* mstask.exe - harmonogram zadań

* Autostart Pakietu Microsoft Office - koniecznie :slight_smile:

Masz windows 98? Czy masz wszystkie aktualizacje?

Nie wiem, czy tak na odległość można jeszcze jakośc pomóc :?

Zrobiłam, co kazałeś, widze wyraźną poprawę, co prawda nie mam tu ekspresu, ale się przyzwyczaiłam - wszak to wiekowy sprzęt :slight_smile: W każdym razie bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie moim problemem. A juz straciłam wiarę w fora… :oops: